Nadváha - diéty 2

Ešte vo februári som písal o 90 dňovej diéte, ktorú som som začal dodržiavať z dôvodu mojej nadváhy (vyše 20 kg). Musím sa priznať, že zo začiatku to nebolo ľahké zvyknúť si na časové intervaly a čo bolo najťažšie, dopoludnia iba ovocie. Moje zvyky boli úplne iné ráno sa "natlačiť", obed ešte viac a večera buď žiadna, minimálna, alebo naopak tiež riadne výdatná.

Nastalo obdobie zlomu. To, čo som si všimol počas diéty, teda keď som sa pridržiaval jedálneho lístka v knižočke 90 dňová diéta, ktorú som si zaobstaral, bolo to že som veľmi obmedzil príjem tukov aj mliečnych výrobkov vo všeobecnosti. Bol som zvyknutý minimálne ráno na nejaký dobrý syr. Wááááu prišlo uvedomenie. Nechceš mať tuky na sebe, ak ich nespáliš nesmieš ich toľko konzumovať. Odvykol som si konzumovať aj natretý chlieb s maslom, či už mliečnym, alebo rastlinným.

Moja strava  sa aj teraz po ukončení 90 dní skladá prevažne zo zeleniny, zemiakov, ryže, chudého mäsa a  najviac obľúbil je tofu a strukovinové polievky.  Úplne som vypustil sú rôzne tovary s nenormálnym množstvom ečiek. Jedlá už dochucujem prevažne morskou soľou, sem tam pridám bujón ale zložený len zo zeleniny a soli a čo som si zvykol najviac je používanie byliniek.

Keď som bol malý tak som nemohol pochopiť ako sa moja matka a môj brat môžu trápiť alergiami, astmou. Myslel som si, že to majú psychického pôvodu. Neskôr v období môjho obžerstva som zrazu začal trpieť alergiami aj ja. Lekár mi pri testoch nameral viac ako 50 alergénov na ktoré moje telo reaguje kýchaním. Počas tejto diéty som zistil a aj naďalej si všímam že prejavy sa stratili. Nebolo to náhodou jedlo a rôzne prísady ktoré výrobcovia pridávajú do nich s úmyslom čo najviac vylepšiť ich chuť a tým aj príťažlivosť k ich nákupu? S úplnou istotou to neviem, ale prejavy sa stratili.

Výsledok z diéty.
Schudol som 15kg. Viem, že ak by som sa vrátil k mojim pôvodným zvykom hneď by boli naspäť. Aj keď sa presne nedodržiavam 4-dňové rozloženie stravy, snažím sa dodržiavať minimálne časové odstupy medzi jedlami, t.j. po bielkovine 4 hodiny, po uhľohydrátoch a škroboch 3 hodiny a po ovocí 2 hodiny a s právne kombinácie, ktoré som sa naučil.
Nakoľko pri diéte bolo potrebné zvýšiť aj pohyb a nepatrím k ľuďom, ktorých by bavila posilňovňa. Rozhodol som sa spojiť príjemné s užitočným a začal som navštevovať kurz latino tanca. Zábava a pohyb. O to hlavne išlo a niečo som sa aj naučil.

Po ukončení diéty ešte odporúčam piť nápoj, ktorí si pripravíte sami a budete ho piť po dobu 6tich dní.

1-2 deň:

Kávová lyžička ľanového semena do 6dcl vriacej vody, varíme 5 min. Nápoj si rozdelíme na 3 časti a vypijeme ráno, na obed a večer.

3-4 deň:

Kávová lyžička ľanového semena a kávová lyžička sypaného ibišteka do 6dcl vriacej vody, varíme 5 min. Nápoj si rozdelíme na 3 časti a vypijeme ráno, na obed a večer.

5-6 deň:

Kávová lyžička ľanového semena a kávová lyžička sypaného ibišteka a kávová lyžička kostihoja lekárskeho do 6dcl vriacej vody, varíme 5 min. Nápoj si rozdelíme na 3 časti a vypijeme ráno, na obed a večer.

Tento nápoj by mal trošku zrýchliť metabolizmus, ktorý sa mohol spomaliť pri diéte.

Záverom.

90 dňovú diétu odporúčam, iba ak chcete zmeniť svoj životný štýl a zbaviť sa navždy zlozvykov v stravovaní. Neodporúčam iba ak chcete schudnúť pár kilogramov a vrátiť sa k svojmu pôvodnému stravovaniu, pretože jojo efekt nastúpi veľmi rýchlo.

Prajem pevné nervy a zdravie.

Write a comment...
0 awesome comments!