Logo
Print this page

Ako vyliečiť "opicu"

Keď sa ráno zobudíte po dobrej nočnej párty plnej alkoholu, výsledok je asi jasný. Alkohol je diuretikum a zapríčiňuje hypoglykémiu, to znamená, že vaša hladinu cukru v krvi je veľmi nízka.

To je dôvod, prečo je vám tak zle. Telo sa snaží najlepšie ako vie, vyrovnať hladinu cukru v krvi, ale niečo pre to musíte urobiť aj vy.

Ráno po...

Skúste piť ovocné šťavy alebo sladký čaj, najlepšie ihneď po prebudení. Dajte si pozor na rýchlosť, pite dúšok po dúšku. Povedal vám niekto, že káva je najlepší liek na "opicu"? Káva môže spôsobiť ďalšiu dehydratáciu a na ranné liečenie sa neodporúča.

Na raňajky skúste ovsenú kašu s pridaným cukrom alebo tiež dobrou voľbou je banán. Tieto potraviny uvoľňujú cukor postupne, čo znamená, že cukor vám nebude moc kolísať a vyhnete sa tak nevoľnosti.

V stredoveku sa na zotavenie po alkohole používali aj oči zo sovy, pre vysoký obsah bielkovín, našťastie, dnes to môžeme nahradiť aj inak.

Medzi najvhodnejšie jedlo po opici patrí celozrnný toast s paradajkovým džúsom, pomáhajú nahradiť vitamín B.


V každom prípade by ste to s alkoholom nemali preháňať a mali by ste poznať vlastnú hranicu, za ktorú by ste sa nemali dostať ak chcete ráno vyzerať ako človek. Pite s rozumom.

Write a comment...
0 awesome comments!
Created BY MW media s.r.o. © www.manworld.sk | www.mwshop.eu | manworld@manworld.sk | Všetky práva vyhradené.