Vonku je to rozpálené, v spálni nie: Aký vplyv má leto na váš sexuálny život?

Hoci by sa mohlo zdať, že leto ponúka viac príležitostí tráviť čas s partnerom, ako zvyšok roka, opak je pravdou. Len 5 % milencov tvrdí, že budú v lete venovať viac času partnerovi. Nezabúdajte však na to, že je vhodné preniesť rozpálenosť horúcich letných dní aj do spálne.

„Mnoho párov po istej dobe skĺzne v sexuálnom živote do rutiny. Môže za to pohodlnosť, nedostatok času alebo sila zvyku. Leto však predstavuje obdobie, kedy by sme sa mali cítiť príjemne a uvoľnene, preto je ideálne na experimentovanie. Odvážte sa a skúste niečo nové,“ radí Alix Fox, sexuálna expertka značky Durex.

Ľudia sa v lete cítia šťastnejšie, energickejšie, a dokonca aj príťažlivejšie. Toto kúzlo letných dní však často do spální neprenikne. Vyplýva to z prieskumu medzi 2 000 Angličanmi, ktorý si v máji nechala spracovať značka Durex.

Prieskum ukázal, že sa ľudia v lete cítia slobodnejší, ale množstvo párov potrebuje spestriť sexuálny život. Pätina dopytovaných odpovedala, že sa ich sexuálny život za posledný rok nijak nezlepšil. Každý desiaty dokonca tvrdí, že za posledných šesť rokov v spálni neskúsil nič nové.

Takmer tretina (29 %) z nás pociťuje v priebehu letných mesiacov túžbu zažiť nejaké dobrodružstvo a štvrtina (26 %) má v lete väčšiu chuť na sex. Ponúka sa možnosť nových zážitkov nielen vonku na slniečku, ale aj doma v posteli. Trávenie času s partnerom a využívanie prívalu novej energie vedie k vylučovaniu oxytocínu, hormónu šťastia. Vďaka nemu sa cítime uvoľnenejší a prepojenejší s partnerom,“ dodává Alix Fox.

Pre páry, ktoré si chcú toto leto trochu okoreniť, vytvorila značka Durex príručku s názvom Passport to Paradise. Tá vychádza zo štúdie „Povzbudzujúce vplyvy leta“, v ktorej značka Durex zmapovala vedecké dôkazy toho, prečo sa v lete cítime tak dobre. Tým, ktorí chcú letnú atmosféru preniesť aj do vzťahu, môže Passport to Paradise otvoriť nové obzory. Obsahuje totiž množstvo tipov, vďaka ktorým jednoducho zabudnete na rutinu a osviežite vzájomnú chémiu. „Váš sexuálny život môže ozvláštniť niečo tak jednoduché ako lubrikačný gél. Privedie vás aj vášho partnera k novým vzrušujúcim skúsenostiam,“ odporúča Fox.

Durex tiež pripravil nové video, z ktorého sa dozviete, čo sa stane, keď sa pár v lete vďaka sexu presunie do skutočného raja.

Write a comment...
0 awesome comments!