Skrývanie milostného vzťahu v práci

Zatiaľ, čo väčšina spoločností netoleruje milostné romániky, v praxi je situácia úplne iná. Prieskum ukázal, že najčastejším miestom, kde nadväzujeme vzťahy, je práve v práci. Podľa prieskumu CNN, 40 % účastníkov zažilo kancelársku romancu a prekvapivo 66 % necíti potrebu túto romancu utajovať.

Zatiaľ čo väčšina ľudí nemá problém s tým, že ich spolupracovníci vedia o kvitnúcej láske medzi stenami kancelárií, v zmluve mnohých spoločností nájdete drobným písmom zmienku o kancelárskych aférach. Zvyčajne sa jedná len o druh varovania, v tomto prípade je vhodné aby ste skryli svoje kancelárske vystrájanie.

I keď nie je doporučené dopriať si v kancelárii romantiku, niekedy to emócie a hormóny vedia najlepšie. Takže v prípade, že neviete ovládať vaše nutkanie, ponúkame vám súbor riešení, ako utajiť kancelársku romancu.

NEMEŇTE SVOJU RUTINU

Najlepší spôsob, ako zakryť kancelársky vzťah, je nasadiť ochrannú škrupinu a udržať svoj pracovný rozvrh počas celého dňa. Nič by sa nemalo meniť. Ľudia si vždy oznamujú významné zmeny, najmä ak sú to "ukecané" typy, ich pozornosti nič neujde. To znamená, žiadny obed s novým partnerom - najmä ak ste sa s touto osobou nestýkali už predtým. To tiež znamená nevyhýbať sa zámerne, to by tiež neuniklo zvedavým kolegom.

Zachovajte rovnaký harmonogram, na obed choďte ako vždy predtým, prichádzajte a odchádzajte z práce v nezmenení čas a tak ďalej. Raz za čas by ste mohli podľahnúť pokušeniu, stretnite sa "náhodou" v kuchynke alebo na chodbe, to by mohlo pôsobiť úplne bežne.

NECHAJTE SI TO PRE SEBA

Môžete mať na pracovisku niekoľko blízkych priateľov,  s ktorými chcete zdielať udalosti posledných dní, ale ani im o svojom vzťahu nehovorte. Je to veľmi dôležité pravidlo ktoré treba dodržať pre utajenie.  Aj keď vám dajú sľub, že to nikomu nepovedia a o týždeň neskôr si z vás bude strieľať chlap z vedľajšieho oddelenia s úsmevom ktorý si všimne každý v miestnosti.

Je prijateľné povedať to priateľom, známym a rodine, ktorí s vami nepracujú. Počítajte radšej minúty do konca pracovnej doby, kedy môžete byť spolu.

ŽIADNY DOKUMENT

 Existuje niekoľko spôsobov ako utajiť romantiku pri komunikácii s vašou láskou v priebehu pracovného dňa. Ak si nedáte pozor, môžete zanechať stopu, ktorá povedie k vášmu odhaleniu. Napríklad si myslíte, že môže stačiť odoslanie 100 mailov počas dňa. Ale nepoužívajte firemný mail, väčšina spoločností používa interné servery, ktoré môžu sledovať všetky emaily posielané medzi zamestnancami. Nedržte svoju poštu na obrazovke, rovnako aj svoj mobilný telefón, hlavne keď odbiehate od svojho miesta. Čokoľvek čo má šancu byť videné spolupracovníkom nestojí za riziko.

VYHNITE SA SPOLOČNEJ ÚČASTI NA SPOLOČENSKÝCH AKCIÁCH

Najväčším problémom býva vianočný večierok, nachádzajú sa tu dva faktory ktoré vás ovplyvňujú, alkohol a ohováranie. I keď ste obaja na večierku a nepriblížite sa k sebe na viac ako 10 metrov, vždy je tu určité riziko. V kancelárii sa dá utajiť všetko, ale určite viete, že na firemných večierkoch je možné čokoľvek. Stačí povedať že sekretárka je mierne opitá a chodí za vami, niekto iný si to môže vyložiť úplne inak.

Nikdy nepodceňujte silu pár pohárikov a príjemnú atmosféru ktorá sa môže rýchlo premeniť na kŕmne šialenstvo. Pre niekoho sú reči lákavé ako pre žraloka krv vo vode.

NEDOVOĽTE ABY TO OVPLYVNILO VAŠU PRÁCU

Pošlite pár ľúbostných správ prostredníctvom mobilného telefónu, alebo sa pobozkajte na schodisku, ale nenechajte vzťah ovplyvniť vašu prácu. Po prvé, nedostali ste sa na to miesto preto aby ste ho zanedbávali, po druhé, nechcete riskovať svoju budúcnosť preto, že ste s touto osobou.

Dúfajme, že ste veľmi zaneprázdnení, to môže byť nápomocné. Sústredte sa na prácu a nebudete mať čas na rizikové expozície. Avšak, ak ste súčasťou stredného manažmentu a strávite týždenne 40 hodín v kancelárii, z toho odrobíte asi 15 hodín, tak asi myslíte na vašu polovičku viac ako je treba. Ak zanedbáte svoju prácu, môžu nastať aj finančné problémy.

Uvedomujeme si, že vaše prostredie sa skladá z ľudí, ktorí každý deň čakajú na drámu, ktorá naruší ich nudný deň. Určite im nechcete dať dôvod na to, aby ste zrušili svoje poobedňajšie "rande" na schodoch.

Write a comment...
0 awesome comments!