Nenechajte sa zaskočiť neplatičmi

Podnikanie je veľmi obľúbené, no to neznamená, že sa tu stretnete len s pozitívnymi ohlasmi, či vysokými ziskami. Všetko má svoje výhody aj nevýhody, a tak je to aj v podnikaní.

Myslieť si, že všetko pôjde hladko a presne podľa Vašich predstáv je naivné. Problémy sa vyskytnú vždy a aj v tom najviac premyslenom biznise. Nie je predsa možné všetko predvídať a často presne nevieme, čo na nás prichádza. Nové povinnosti tak môžu potrápiť každého začínajúceho podnikateľa.

Všetko sa však dá zvládnuť, treba len chcieť, prípadne vedieť, kde sa obrátiť o pomoc. Častokrát sa však stane, že aj Vy budete bezradný. Najviac potrápiť vedia každého podnikateľa neuhradené faktúry. Neplatiči sú dnes veľkým problémom, ktorému veľmi nebráni ani samotný štát. Musíte sa s nimi teda popasovať sám. Jednou z možností je požadovanie úhrady vopred, no v novej firme Vám toto neprejde. Nemusíte sa však len spoliehať na férovosť svojich partnerov, že svoje záväzky „raz“ zaplatia. Riešenie v tomto smere ponúka aj rozhodcovský súd. Práve návšteve súdu sa tak zrejme nevyhnete, no je rozdiel, ktorý využijete.

Práve rozhodcovský súd koná veľmi rýchlo, čím Vám šetrí peniaze. Jeho rozhodnutia sú právoplatné a môžete ich tak využiť na získanie svojich prostriedkov v oveľa kratšom čase. Takto môžete vyriešiť svoje spory s obchodnými partnermi, či odberateľmi. Veľmi rýchlo sa teda viete domôcť svojho práva, no na to musíte myslieť ešte skôr, ako vzniknú podobné problémy.

Neplatiča nemusíte spoznať na prvý pohľad, no aby ste v prípade sporu mohli využiť toto rýchle riešenie, musíte do podpisovanej zmluvy o spolupráci zahrnúť rozhodcovskú doložku. Inak budete musieť ísť tou dlhšou cestou za svojimi peniazmi.

Write a comment...
0 awesome comments!