Téma

Môže vám depresia spôsobiť problémy v sexe?

| Manworld.sk | Téma

Depresia sa radí po strese k jednej z najčastejších príčin, ktoré sa skrývajú za viacerými nedostatkami, ktoré postihujú naše telo. Pokiaľ sa o nej a príčinách jej vzniku nebudete dostatočne informovať, môže vám znepríjemniť život do značnej miery. Dokonca môže ohroziť aj váš zdravý sexuálny život, problémy v ktorom sa zas môžu odraziť na vašom vzťahu. Ako vidíte, všetko je so všetkým prepojené a niekedy stačí aj jedna maličká vec, ktorá naruší vaše prirodzené fungovanie.

Trpia ňou už deti od 12 rokov

V amerických štátoch trpia podľa výskumov miernou formou depresie osoby už od 12 roku svojho života a Národný inštitút zdravia zisťuje jej vyššiu mieru výskytu aj u žien. Ale ani muži nie sú výnimkou, a práve v tomto prípade sa jedná o negatívne pôsobenie na ich výkon, pretože jej častý výskyt môže spôsobiť problémy s erekciou. Poďme sa na to ale pozrieť pekne od začiatku.

Rozdielne vnímanie?

Niektoré príznaky môžu byť rovnaké, no v určitých prípadoch môže k vnímaniu príznakov depresie dochádzať rozdielne.

Ženy

Podľa odborníkov je vyššia miera depresie u žien spojená s výskytom niektorých hormonálnych zmien. Jej riziko a výskyt sa preto môže objaviť:

  • pred a počas menštruácie
  • po pôrode
  • vplyvom pracovných povinností
  • a počas menopauzy

Cítia sa tak menejcenné a bez sebavedomia. Znižuje sa jej vplyvom aj výskyt estrogénu, vďaka čomu je pre ne samotný pohlavný styk dosť nepríjemný. Pomôcť môže uvoľnenie pod teplým prúdom vody v praktickom sprchovom kúte. Teplá voda rozprúdi krv v žilách a stuhnuté svaly povolia, čo bude možno nakoniec ako liečba stačiť.

Muži

Úzkosť, nízka sebaúcta a vina, sú bežné príčiny erektilnej dysfunkcie a dôvod pre kúpu tabletiek na erekciu.  Spomínané príznaky sú práve znakom depresie, no podobné problémy sa môžu vyskytnúť aj prirodzene s narastajúcim stresom alebo vyšším vekom.

Ak sa to rozhodnete riešiť naopak antidepresívami, vaše prirodzené funkcie budú na tom ešte horšie. Tieto lieky sú priamo spojené s impotenciou a oneskoreným orgazmom.

Okrem klasickej liečby, môžete riešiť tento problém aj takto:

  • ak si to bez blokátorov neviete predstaviť, nasaďte si ich až po sexe
  • požiadajte odborníka, alebo si vyhľadajte spomínané tabletky na erekciu
  • vyskúšajte iné polohy a porozprávajte sa o tom so svojím partnerom
  • začnite pravidelne cvičiť

Liečba depresie existuje a je možná, je to však dlhodobý proces, kde sa musíte v prvom rade pokúsiť nájsť v sebe správnu rovnováhu a trpezlivosť.

Prečítané: 5194x
Späť hore
Vyberáme

Tipy na koktaily

Vyskúšajte si vyrobiť svetové koktaily priamo u vás doma. Ak patríte medzi zástancov do...

Nosíte diamantové šperky a nič dôležité o nich neviete?

Diamant je vzácny drahokam, ktorý dostal pomenovanie z gréckeho slova"Adamas", čo zname...

Sprevádza nás po stáročia

Dávate prednosť klasike, alebo Vás lákajú nové veci? Nie, teraz nehovoríme o jedle, alk...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk