Čo musím splniť, aby mi zo zahraničia vrátili dane?

Zárobky v zahraničí sú veľkým lákadlom. Či už ide iba o letnú brigádu, na ktorej budete zbierať dva mesiace jahody v Anglicku alebo vás pošle šéf pracovať na polroka do Nemecka.

Po návrate späť si budete zrejme dlhšie zvykať na slovenské výplaty, ale keď chcete ešte obdržať príjemnú čiastku, požiadajte o vrátenie daní. To je však komplikované, každá krajina má iné podmienky a iné postupy, preto je lepšie, keď sa obrátite na špecializovanú firmu, ktorá sa týmto zaoberá.

Jahody v Anglicku

Strávili ste letnú brigádu v Anglicku, zbierali ste jahody a popritom ste stihli precestovať väčšiu časť tejto nádhernej krajiny. Ideálna brigáda a zážitok na celý život. Platili ste dane v Anglicku a zaujíma vás, čo musíte spĺňať, aby vám ich vrátili? Nárok na vrátenie daní vám vzniká vtedy keď vám zamestnávateľ pridelil zlý „tax code“, neboli ste zamestnaný počas celého daňového roka, podali ste nesprávne daňové priznanie alebo ste pracovali vo viacerých zamestnaniach. Keď bol váš príjem za celé obdobie nižší ako 10 600 libier máte nárok na úplne vrátenie dane.

Práca v Nemecku

Kedy máte nárok na vrátenie daní z Nemecka? Opäť ako v Anglicku, nárok na vrátenie daní máte vtedy, keď ste nepracovali počas celého roka alebo pracovali v dvoch zamestnaniach naraz. Uplatnenie daní si môžete v Nemecku uplatniť aj vtedy, keď ste vymenili zamestnania alebo ste za prácou dochádzali. Výhodou vrátenia daní v Nemecku je retroaktivita, môžete o to požiadať až štyri roky dozadu.

Zdržalo sa vrátenie daní?

Rátali ste s peniazmi z vrátených daní, no tie sa niekde zdržali? S tým ste ale nepočítali a už ste si naplánovali letnú dovolenku. Odkiaľ teraz narýchlo získať peniaze, keď nechcete rušiť svoje plány? Využite Quatro pôžičku - okamžité peniaze, úroky ako v banke a sami si navrhnete splátky. Nenechajte si pokaziť leto.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!