Čo je to vzťah? Už ste sa nad tým niekedy zamysleli?

Spočiatku vám to môže prísť ako veľmi jednoduchá a zbytočná otázka. Na sociálnej sieti sa s týmto pojmom stretávate asi pomerne často a nie je vám to možno ani príjemné. Ak si tento pojem necháte vysvetliť vo virtuálnom svete, slovník vám dá najčastejšie takúto odpoveď:

  • v spojitosti s niekým alebo niečím,
  • v nejakej súvislosti
  • pomer osoby alebo veci k inej osobe a veci

Takto to znie veľmi chladno. Jednoduchšie by sa dalo povedať, že je to spojenie medzi dvoma osobami, ktoré sa prejavuje určitými formami. Z nášho pohľadu je asi najbežnejším pomenovaním vzťahu priateľstvo dvoch ľudí, ktorí sa po krátkom čase môžu do seba zamilovať. Ak sa im vytvorenie takéhoto zväzku osvedčí aj v dlhodobom horizonte, môžeme hovoriť o pevnom vzťahu.

Kde sa hľadajú tie vyhovujúce osoby

Na vzťah však niekoho potrebujete a musíte ho niekde aj nájsť. Ideálne miesto a vzorový príklad neexituje. Môžete skúšať dostupné možnosti, ktorými je napríklad zoznamka v Bratislave alebo inom mieste, v ktorom sa aktuálne nachádzate.

Tiež to môže byť náhodné stretnutie, čo je väčšina prípadov šťastne zoznámených ľudí. Môže to byť aj romantická večera, kde vás jemne omámi chuť opojného moku z nádherných krištáľových pohárov na víno.

Pozrite sa na vzťah z iného pohľadu

Nie všetky vzťahy musia byť romantického charakteru . Môžete mať blízky vzťah s rodičom, priateľom alebo niekým iným. Rôzne typy vzťahov, ktoré spĺňajú rôzne potreby a zámery v našom živote, sú dôležité a zároveň stále spadajú pod túto technickú definíciu. Vzťahom môže byť aj nadviazanie kontaktu na stále viac vyhľadávanej erotickej zoznamke. Čo je ale pravou podstatou toho skutočného vzťahu, musí zistiť asi každý sám.

V niektorých prípadoch je preto prirodzené, že si potrebujeme určité veci objasniť.  Myslíme si ale, že najdôležitejšia vec je, že obaja ľudia si uvedomujú, že existuje medzi nimi nejaký druh spojenia. Všetko by to však malo mať znaky zdravého a dobre vybudovaného prepojenia dvoch ľudí, ktoré stojí na pevných a reálnych základoch.

Write a comment...
0 awesome comments!