Čím zaujať na pohovore

Zdroj obrázka:Ollyy/Shutterstock.com Zdroj obrázka:Ollyy/Shutterstock.com

Chceli by ste získať svoje vysnívané pracovné miesto? Potom vám iste dobre padne niekoľko užitočných rád o tom, ako na pohovore uspieť.

Zaujmite svojho budúceho zamestnávateľa hneď na prvý pohľad. V kombinácii s vašimi znalosťami a kvalifikáciou iste uspejete.

Bez jazykových znalostí to nepôjde

Znalosť cudzích jazykov je dnes viac ako žiadaná a patrí k základným požiadavkám väčšiny zamestnávateľov. Pred tým, ako sa vydáte na cestu na pohovor, vám preto odporúčame dobre sa naň pripraviť. Pokiaľ máte dostatok času, oplatí sa vám pre zdokonalenie absolvovať kurz angličtiny, nemčiny či iných jazykov. Jazykové kurzy sú dnes dostupné dokonca aj online, takže nebudete musieť nikam dochádzať. Za online výučbu navyše zaplatíte menej. Potrebujete absolvovať len prípravu na pohovor? Kurzy angličtiny v Žiline ponúkajú aj túto možnosť.

Zaujmite dokonalým vzhľadom

Na pracovnom pohovore zohráva významnú úlohu aj váš výzor — vyberte si preto vhodné oblečenie. Už pri vstupe do miestnosti vďaka domu zanecháte dobrý dojem. Oblečenie prispôsobte, samozrejme, aj pozícii, o ktorú sa uchádzate. Muži by mali siahnuť po saku s košeľou a kravate. Ak sa uchádzate o vyššie pozície, mali by ste prísť v obleku, najlepšie šedej alebo tmavomodrej farby. Pánske košele, ktoré sú na pohovor prijateľné, by sa mali niesť v neutrálnejších odtieňoch. Výrazné farby a vzory by ste mali nechať vo svojom šatníku pripravené na iné príležitosti.

Dokonalý vzhľad dotvoria doplnky. Nezabudnite preto na opasok. Pánske opasky z kože sú kúskom outfitu, ktorý každému napovie, že ste si na svojom vzhľade dali naozaj záležať. I tu je namieste striedmosť. Zvoľte pánsky opasok z menšou prackou, ktorý nepritiahne pozornosť hneď na prvý pohľad. Myslite na to, že úlohou opasku je v tomto prípade podčiarknuť vašu profesionalitu.

Write a comment...
0 awesome comments!