Ako ovplyvňuje príroda náš blahobyt?

Zdroj obrázka:Shutterstock.com Zdroj obrázka:Shutterstock.com

Nielen výskumy, ale aj prax ukazuje, že okolie, v ktorom sa nachádzame na nás vplýva veľmi negatívne. Pokiaľ sa ale ocitneme v prírode, miera zaťaženia tela stresom alebo depresiami klesá. Aj to je jeden z množstva dobrých dôvodov, pre ktoré by ste mali v nej tráviť čo najviac času.

Stres z nepríjemného prostredia môže spôsobiť, že sa budete cítiť úzkostne, smutne alebo bezmocne. To následne zvyšuje váš krvný tlak, srdcový rytmus a svalové napätie a oslabuje váš imunitný systém. Príjemné prostredie tieto účinky dokáže eliminovať. Treba sa však teraz s príchodom zimy obliecť aj do pohodlnej prechodnej pánskej bundy.

Príroda lieči

Byť v prírode alebo dokonca pozerať sa na prírodné scenérie znižuje hnev, strach a stres a zvyšuje príjemné pocity. Vystavenie sa prírode vám dáva nielen emocionálne lepšie pocity, ale prispieva aj k vášmu fyzickému blahu. Znižuje krvný tlak, srdcový rytmus, svalové napätie a produkciu stresových hormónov. Podľa vedcov môže dokonca viac času tráveného v prírode znížiť úmrtnosť.

Príroda upokojuje

Príroda nám navyše pomáha vyrovnať sa s bolesťou. A to aj tou „psychickou“. Nielen krásna scenéria tohto prostredia, ale aj kvalita vzduchu a jeho množstvo v našich pľúcach telu určite prospeje. Niekoľko minút v takomto prostredí je ako dokonalá masáž alebo absolvovanie inej meditačnej techniky.

Aby ste sa ale cítili aj komfortne, oblečte si dobrú pánsku zimnú bundu, ktorá vás ochráni nielen pred mrazom, vetrom, dažďom alebo snehom, ale aj chladom.

Príliš veľa času pred obrazovkami vám môže uškodiť

Rýchle tempo života a nedostatok času môžu navodiť vznik depresie a stresu veľmi rýchlo. O to horšie, ak trávime svoje voľno pred obrazovkami veľkej televízie, počítačmi alebo mobilom.

Príroda nám ale ponúka omnoho krajšie scenérie, ktoré nášmu zraku ani telu neškodia. Tak sa teplo oblečte a  moderné spotrebiče za prírodu vymeňte. Určite vám to prospeje.

Write a comment...
0 awesome comments!