Aké si môžete vylepšiť vaše auto a jeho výkon

Zdroj obrázka:Shutterstock.com Zdroj obrázka:Shutterstock.com

Ladenie riadiacej jednotky motora v aute nie je určené iba na zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu motora a určite tento cieľ nedosahuje za každú cenu. Zvyšuje sa ním aj dynamika a manévrovateľnosť vozidla a úroveň jazdného komfortu je podstatne vyššia.

Pre mnohých vodičov je dôležitý aj vplyv premeny motora na efektivitu a environmentálne vlastnosti automobilu.

Spolu s kvalitným imobilizérom sú to tie najlepšie doplnky auta, ktoré sa starajú na ceste o jeho plnohodnotný výkon.

Môžu všetky autá podstúpiť chiptuning?

Chiptuning je bezpečný a jednoduchý postup. Väčšinu modelov automobilov rôznych značiek je možné vyladiť pomocou vhodne zvoleného softvéru. Aké motory ale najlepšie reagujú na ladenie čipov a existujú nejaké, ktoré sa nedajú premapovať?

Ladenie ECU je skvelé pre naftové motory, malé aj veľké, preplňované dvojitými turbínami, ako aj pre benzínové motory. Výnimkou sú samozrejme staré motory z 80. a 90. rokov - väčšinou ide o mechanické konštrukcie, ktorým chýba akákoľvek elektronika.

Ako k ladeniu čipu pristupovať?

Najdôležitejšou vecou pri ladení ECU je výber osvedčeného a skúseného špecialistu . Využitie služieb neprofesionálneho tunera môže ľahko skončiť funkčnou poruchou celého vozidla. Prečo sa to môže stať, ak je postup taký bezpečný?

Ladenie čipov si vyžaduje dôkladnú analýzu technického stavu motora a starostlivo vybraný výber ovládačov a softvéru. Je nevyhnutné dbať na to, aby pohonná jednotka nebola poškodená a aby nedošlo k žiadnym závažným chybám v celom automobile.

Je tiež potrebné vykonať testy vozidla a dynamické testy na stanovenie výkonu motora. Tieto testy by sa mali po vyladení tiež opakovať, aby sa zistilo, aké výsledky sa dosiahli.

Pokiaľ teda chcete výkon svojho auta vylepšením tohto systému zvýšiť, obráťte sa na profesionálov a vyberte si len tú najlepšiu kvalitu na trhu. Odrazí sa to nielen na vašej spokojnosti, ale aj bezpečnej a pohodlnej jazde.

Write a comment...
0 awesome comments!