Vespa Emporio Armani

Emporio Armani sa spojili s talianskym výrobcom Piaggio, aby spolu uviedli na trh Vespa 946 Emporio Armani.

Nová Vespa 946 Emporio Armani je výsledkom spolupráce, ktorá vznikla pri 130. výročí rodičov Vespa, Piaggio Group, a 40. výročí značky Giorgio Armani.

Číslo 946 poukazuje na rok 1946, kedy bol prvýkrát vo svete na trh uvedený Vespa mopedový skúter.

Rovnako ako aj oblečenie spojené so značkou Giorgio Armani, aj vonkajší vzhľad motorky je elegantný a jemný. Paleta farieb je mix šedých a zelených krajinných tónov a vďaka šikovným zinkovým ošetreniam umožňuje, aby aj v tomto solídnom farebnom prevedení presvitala zelená farba nad tmavšími šedými tónmi.

Ďalšie vonkajšie detaily, ktoré radia motorku do špeciálnej edície zahŕňajú logo Emporio Armani Eagle nad svetlometom a jemné značky Armani po bokoch.

Skúter je sám o sebe zvonka založený na klasickej Vespe, ale vnútorné komponenty sú výsledkom dnešných časov. Motor je štvortaktný, nie dvojtaktný, a má hliníkové hlavy valcov. Predné koleso má dvojakú kotúčovú brzdu, vozidlo je cez Bluetooth kompatibilné so smartfónom, má digitálnu prístrojovú dosku a je dodávané s ABS ako štandard.

Sedadlo je prémiovo šité hnedou kožou a Armani ponúka celý rad kompatibilných plánovaných odevov, o ktorých budú novinky zverejnené neskôr. Piaggio taktiež potvrdil, že keď sa skúter oficiálne uvedenie na trh, bude ponúkaný s rôznymi možnosťami ako napríklad košom na uskladnenie vecí.

Pokiaľ ide o samotný skúter, vyrába sa v „prísne obmedzenom množstve“ - každý z nich bude individuálne očíslovaný a do predaja pôjde neskôr v tomto mesiaci. Ceny sa ešte musia potvrdiť, ale očakávame, že Vespa 946 Emporio Armani bude mať maloobchodnú cenu 13 000€ bez príslušenstva.

Write a comment...
0 awesome comments!