V týchto 5 mestách žilo v minulom roku najviac miliardárov

V týchto 5 mestách žilo v minulom roku najviac miliardárov New York

Počet miliardárov na svete stúpa, pozrime sa na to, kde títo ľudia bývajú najčastejšie. Skúsme začať Donaldom Trumpom, môžeme ho nazvať aj prvým miliardárom Spojených štátov. Jeho domovom je New York, rovnako tak je New York magnetom pre jedno percento najbohatších Američanov.

New York

Sídlo popredných finančných centier, ako Wall Street či Silicon Alley. New York sústreďuje 79 miliardárov, ktorých majetok je spolu takmer 365 miliárd dolárov. Mesto tiež hostí 10 najbohatších ľudí, priemysleníkov Davida a Charlesa Kochových, pričom každý z nich vlastní majetok za 44,6 miliárd dolárov, alebo ex-starostu New Yorku a mediálneho magnáta Michaela Bloomerga s majetkom v hodnote 49,8 miliárd dolárov.

 

Hong Kong

Ázijský finančný kapitál sa nachádza na druhom mieste, Hong Kong obýva 68 miliardárov. Ich majetok spolu presahuje 261 miliárd dolárov, to sa prejavuje na nákupe luxusných vecí. Hong Kong má viac vozidiel Rolls-Royce na obyvateľa ako kdekoľvek inde na svete a je domovom najmocnejších ľudí v Ázii. Priemyselník Sir Lee Ka-shing, je najbohatší muž s majetkom 32,8 miliárd dolárov, za ním sa umiestnil realitný magnát Lee Shau-kee s majetkom 25,1 miliardy dolárov.

Moskva

Hlavné mesto Ruskej federácie je tretím v počte miliardárov, je ich 60 a ich spoločný majetok predstavuje sumu 217,6 miliardy dolárov. Moskovský superboháči figurujú najmä v oblastiach energií ako plyn. Petrochemický magnát Leonid Mikhelson sa pýši titulom najbohatšieho Moskovčana s majetkom 16,5 miliardy dolárov, nasleduje ho bankový magnát Michail Fridman s majetkom v hodnote 15,6 miliardy dolárov.

Peking

Historické mesto a zároveň štvrté v poradí v počte miliardárov s počtom 51. Spoločná hodnota majetku bez pár miliónov predstavuje 150 miliárd dolárov. Najbohatší muž Pekingu Wang Jianlin vlastní majetok v hodnote 30 miliárd dolárov. Druhým v poradí s takmer rovnakým majetkom je Jack Ma, hodnota 28,3 miliardy dolárov. Obaja nedávno investovali do amerických zábavných podnikov sumu 3,5 miliardy dolárov, vrátane niekoľkých Hollywoodsych hitov.

Londýn

Dostalo sa aj na Európu, Londýn je silným trhom s nehnuteľnosťami a zároveň považovaný za svetovo najatraktívnejšie mesto pre superboháčov. Mesto počíta 48 miliardárov, ktorých spoločný majetok je v hodnote 188 miliárd dolárov. Medzi nich patrí americký podnikateľ Len Blavatnik s majetkom 14,7 miliardy dolárov, alebo indickí podnikatelia Sri a Gopi Hindujaovi s majetkom 19,9 miliardy dolárov.

Write a comment...
0 awesome comments!