Správny pomer

Aby sme si udržali kondíciu a v neposlednom rade aj postavu, musíme na nej pracovať. Sila je pre chlapov typická, no len málokto ju docieli len bežnou prácou v zamestnaní.

Väčšina z nás totiž pracuje najmä za počítačom, a tak potrebný pohyb musíme dobehnúť po pracovnej dobe. Plnia sa tak fitness centrá a s oteplením čoskoro aj parky a priľahlé lesy. Ak je vonku chladno, je určite lepšie, ak už cvičiť, vyhľadávať skôr interiér, no aj pri jeho výbere si dajte záležať.

Prepotený a vydýchaný vzduch v telocvičniach Vás zrejme nebude veľmi motivovať. Niektoré cviky zasa môžete robiť aj v pohodlí svojho domova, stačí len nájsť dostatok času, a tiež prinútiť sa. Veď ak nám práve beží ostro sledovaný športový prenos, zrejme nebudete dvíhať činky. Zlákať nás tak môže viacero rušivých faktorov, ktorým však treba odolať. Výhodu domáce cvičenie však rozhodne má, a to nielen to finančné, kedy nemusíte platiť za používanie tých istých prístrojov ako tisíce pred Vami. Dostupnejšie však môže byť aj pre tých zaneprázdnených, ktorí jednoducho nemajú čas tráviť hoci len pol hodiny na ceste do fitness centra.

Faktom však naďalej zostáva, že nášmu telu a zdraviu prospeje najviac pohyb na čerstvom vzduchu. V meste si síce musíte nájsť odľahlé miesto, no práve jarný beh zaženie nielen chrípku, ale aj jarnú únavu. Naviac naň postačuje kvalitná pánska bežecká obuv a môžete vyraziť. Ak by sa Vám zišla nová, hľadajte v špecializovanom obchode na bezeckyeshop.sk.

Pohyb jednoznačne prospeje, no nič netreba preháňať. Vaše telo si zaslúži aj dostatok odpočinku, čo však nemusí znamenať len dostatočný spánok. Zrelaxovať svoje sily môžete aj pri šálke kávy robusta. Má viac výhod pre náš organizmus, ako si možno myslíte.

Write a comment...
0 awesome comments!