Štýl

Princ William Arthur Philip Louis

| menworld.sk | Štýl

Princ William, vojvoda z Cambridge sa narodil 21.Júna 1982 princovi Charlesovi a zosnulej princeznej Diane. Po jeho otcovi je druhý v poradí, kto sadne na trón šestnástich nezávislých štátov známych ako Commonwealth.

Nikto nepritiahne pozornosť celého sveta k výmene manželských sľubov ako princ William a Kate Middleton dňa 29. apríla 2011 vo Westminsterskom opáctve. Obrad sa stal televíznou udalosťou desaťročia, no pre mladého princa to nie je nič nové. Od narodenia sa jeho osoba stala celosvetovou senzáciou. Od tej doby sleduje Williamov príbeh celý svet.

Od chvíle jeho narodenia celý anglický národ počítal s obnovou dôstojnosti anglickej monarchie, ktorej obraz v posledných rokoch veľmi utrpel. Williamova výchova bola prvou skúškou jeho matky, princezná Diana kládla veľký dôraz na to, aby jej synovia žili normálne životy čo bolo vo veľkom kontrastne s predstavou ich otca. Matka brávala princov na miesta, ktoré navštevovali aj iné deti, McDonald, Disney World alebo im kúpila videohry. Zároveň však princa pripravovala na jeho povinnosti, ako vyslanca kráľovskej rodiny a budúceho kráľa.

Princ stráca matku...

Asi nikto nezabudne na obraz žiaľom zasiahnutého princa, ktorý na pohrebe v roku 1997 kráčal za rakvou svojej matky. Autohavária, ktorá pripravila o život princeznú Dianu sa stala zároveň aj kľúčovou udalosťou v živote princa Williama. William a Harry boli na zámku Balmoral, kde ich dostihla smutná správa. William povedal, že nie je deň kedy by si nespomenul na tragickú nehodu a často cíti veľkú prázdnotu. V poslednej dobe vzal Kate na ostrov Althorp, na hrob jeho matky, princeznej Diany.

Princ William a Kate Middleton vo svadbe storočia

Posledných päť rokov svojho života venoval princ William svojej kariére, ktorú začal na kráľovskej vojenskej akadémii, pripojil sa k prieskumníckej jednotke. Ako letec trávil čas naháňaním pašerákov drog v Karibiku ale aj ako pilot vrtuľníka pre Kráľovské letectvo. To všetko išlo 29.apríla 2011 bokom, William a Kate si povedali svoje áno na najočakávanejšej svadbe všetkých čias, v tento deň bol v Spojenom kráľovstve vyhlásený národný sviatok. Na rozdiel od Charlesa a Diany sa táto svadba nekonala z politických dôvodov, mladomanželia sa spoznali tak ako milióny iných párov, v škole. Svadobný deň prebehol presne podľa plánu Buckinghamského paláca, podľa odhadov bolo v uliciach Londýna asi milión ľudí a približne dve miliardy sledovalo obrad pri televíznych obrazovkách.

Prečítané: 12502x
Späť hore
Vyberáme

Severná Kórea: náš cestovný ruch je na vzostupe

Týždeň potom ako Severná Kórea vyvolala medzinárodné pobúrenie tým, že vykonala už tret...

Kde nájdete najdrahší hamburger na svete?

New Yorská reštaurácia Serendipity 3 predstavila svoj nový, najdrahší hamburger na svet...

Tajomstvo správneho výberu hotelovej izby

Cestovanie patrí k životu. Každý už aspoň raz niekam vycestoval. Niektorí cestujú časte...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk