Neprikladáte prsteňom dôležitý význam? Povieme vám, prečo by ste mali

Každý z nás si svoje ego a sebavedomie zdvíha pre seba najviac vyhovujúcim spôsobom. Pre niekoho je to prirodzená súčasť povahy, s ktorou sa na tento svet už narodil a niekto k tomu potrebuje špeciálne pomôcky v rôznych podobách.

Najčastejšie by vás mohlo napadnúť oblečenie. Mladí ľudia si často mylne myslia, že značkový odev je symbolom nadradenosti nad ostatnými. Niekto si svoje sebavedomie „zdvihne“ plastickou operáciou, iný si kúpi auto. Možností je naozaj niekoľko. K jednej z nich možno patrí aj šperk.

Prečo vlastne nosíme na sebe kovy?

Tento doplnok sa už v histórii využíval ako symbol moci či postavenia a niektorým ľuďom to ostalo až dodnes. Pravý význam šperkov sa však môže skrývať aj v úplne iných veciach. Už ste niekedy premýšľali nad tým, prečo niektorí ľudia nosia prsteň na palci alebo malíčku?

Symbolom spečatenia lásky je klasický zásnubný prsteň. Tento kruh sa považuje za znak nekonečnosti, čo sa odzrkadľuje v jeho tvare. V tomto konkrétnom prípade ide o akýsi rituál lásky, ktorým sa dáva najavo, že konkrétna žena (muž) už dali svojmu partnerovi sľub lásky. Niekto by to mohol laicky pomenovať ako druh označenia.

Nie je to však žiadna novinka a odovzdávanie snubných prsteňov sa považuje v mnohých kultúrach za rovnaký akt. Podobne je to aj pri uzatvorení manželstva, ktoré sa u oboch partnerov zavŕši nasadením krásnej svadobnej obrúčky na konkrétny prst.

Ako je to s bežnými prstami a nosením prsteňov na nich?

Zachovali sa spisy zo 16 storočia, v ktorých sa symbolika prsteňov vysvetľuje takto:

Na palci nosili prstene lekári, obchodníkom patril ukazovák, prostredný prst bol označením mentálne chorých ľudí (z vtedajšieho pohľadu), prstenník svoj význam nezmenil a na malíčku nosili prstene študovaní ľudia.

Dnes si šperky vyberáme podľa toho, či sa nám páčia alebo budú ladiť s oblečením alebo detailom moderného opaska. Na to, aký symbol majú jednotlivé prsty dnes moc nehľadíme.

  • Palec sa považuje za prst vôle a symbolizuje vitalitu a sexualitu;
  • Ukazovák je prstom, ktorý ukazuje na autoritu a silnú osobnosť, teda ľudia, ktorí nosia prsteň na tomto prste by mali byť tak charakterizovaní;
  • Prostredník sa radí k prstom, ktoré ukazujú silu rovnováhy, náš potenciál a zároveň aj obmedzenia;
  • Prstenník sa spája so srdcom, ktorým potvrdzujeme svoju lásku k druhej osobe;
  • Malíček je dnes prstom, ktorý nesie symbol vzťahu, seba vyjadrenia a postoju k druhým;

Takže nakoniec ste sa v nejakej charakteristike našli možno aj vy?

Write a comment...
0 awesome comments!