Nech každý vie, kto je tu šéfom

Patrí nadväzovanie nových (alebo snáď mileneckých) vzťahov k vašim každodenným činnostiam? Potom určite viete, že najdôležitejší je prvý dojem z partnera. Zariaďte preto vašu pracovňu tak, aby na každú návštevu urobila ten najlepší prvý dojem.

Predstavte si, že dorazíte na dohodnuté miesto dohodnúť nejaký kontrakt a pozvú vás do kancelárie s holými bielymi stenami. Vybavenie tvorí len obrýzganý umakartový stôl so štyrmi vŕzgajúcimi stoličkami a kávu vám uvaria do plechového hrnčeka. Aký bude váš prvý dojem? Asi taký, že z obchodu nebude nič. Okamžite strácate dôveru vo firmu a odchádzate čo najrýchlejšie preč.

Ak chcete byť úspešní, nedopustite, aby k niečomu podobnému došlo aj vo vašej pracovni. Kúpte si do nej taký nábytok, ktorý maximálne vyhovie vašim potrebám a pritom bude dostatočne reprezentatívny. Aby každý, kto vás navštívi, videl, že nie ste žiadny nímand, ale naopak solídny partner na jednanie.

To najdôležitejšie: priestranný stôl

Základom vašej kancelárie (aj tej domácej) je poriadny pracovný stôl. Čím väčší, tým lepší. Ale zas len tak, aby vás bolo za ním vidno a aby ste nestrácali autoritu. Niekto bude vyberať podľa množstva a veľkosti úložných priestorov, iný možno podľa dispozícií svojej sekretárky. Tak či onak venujte určite pozornosť výške pracovnej dosky – tá by mala mať v prípade stolov pre mužov okolo 75 centimetrov.

Ak vám to veľkosť miestnosti dovolí, neváhajte s kúpou menšieho PC stolu na prácu s počítačom. Určite oceníte, keď sa vám papierové dokumenty nebudú povaľovať všade okolo klávesnice a budete v nich mať poriadok. Moderné PC stoly tiež ponúkajú rôzne vychytávky – napríklad dômyselné poličky, podstavce na monitory alebo vysúvacie dosky na klávesnicu.

Seďte v pohodlí

Nemenej dôležitú spčasť pravej mužskej pracovne tvorí robustné kancelárske kreslo. Trávite v ňom množstvo hodín, preto zvoľte také, z ktorého vás na druhý deň nebude bolieť celý človek. Samozrejmosťou dnešných pracovných kresiel a stoličiek je nastaviteľná výška sedáku, opierky na ruky a hlavu a tiež možnosť hojdania sa pre občasné uvoľnenie nôh.

Kto si potrpí na luxus, bude samozrejme vyberať medzi koženými kreslami vo vyšších cenových hladinách. Pri tých sa už dá nastaviť napríklad aj uhol sedenia, podpora bedier alebo individuálna protiváha, ktorá pôsobí pri hojdaní sa.

Pomôže aj sedacia súprava a bar

Pretože chcete dopriať svojim hosťom pohodlie, nie je vôbec od veci vybaviť pracovňu komfortnou sedačkou. Nie takú, do ktorej sa návšteva zaborí, má nohy vo vzduchu a nemôže ani vstať. Aj keby išlo o pohľadnú poisťovaciu agentku. Ale tiež nie takú, ktorá je tvrdá, nepohodlná a po chvíli sa na nej váš náprotivok začne ošívať. Jednoducho tak akurát.

Po skončení formálnej časti schôdzky je slušnosťou pozvať partnera na niečo ostrejšieho a zapiť uskutočnenú dohodu. Ak je súčasťou vašej kancelárie aj menší bar, máte vyhraté. Pri posedení na barových stoličkách sa konverzácia príjemne uvoľní a často zistíte, že máte veľa vecí spoločných.

Prajeme vám pri výbere nábytku do pracovne šťastnú voľbu a množstvo úspešne nadviazaných (nielen) obchodných vzťahov.

Write a comment...
0 awesome comments!