Astrograf: Raketa na písanie!

Astrograf Astrograf

Kedysi dávno, sníval zakladateľ spoločnosti MB&F Maximilian Büsser o dobývaní vesmíru. Teraz, ako dospelý síce nelieta do vesmíru, ale naučil sa niečo o relativite, uvedomil si, že časopriestor je len pojem pre "čas" a "priestor" a aj keď Büsser nie je astrofyzik, ani astronaut, chce dobiť vesmír.

Büsserov detský sen sa konečne stal realitou a to vo forme projektu Astrograf. Projektu, ktorý vznikol vďaka spolupráci medzi MB&F a švajčiarskych odborníkov na výrobu jedných z najlepších pier, Caran d’Ache. Tento nástroj na písanie je predstavený ako raketa, pripravená na vzlet. Príprava projektu trvala štyri roky a každý astrograf obsahuje 99 komponentov, to ho zaradilo na prvé miesto najkomplexnejšieho pera značky Caran d’Ache.

Astrograf má štíhle, zaoblené telo pripominajúce raketu, ale to nie je všetko. Dizajn uprednostňuje komfort, pero perfektne sadne do ruky a písať s ním je radosť. S kockovaným vzorom, ktorý zdobí telo pera, je k dispozícii v troch prevedeniach, s vysokým leskom, pieskovaným matným vzorom, alebo prevedením z antracitu.

Deväťdesiatdeväť súčiastok, ktoré vytvárajú celok tohoto pera sa môže zdať ako príliš, ale na druhú stranu, nejedná sa o obyčajné pero. Inšpirácia prišla zo zatváracieho nožíka, štruktúra ukrýva páku, ktorá aktivuje tri stabilizačné nohy, ktoré môžete vidieť na obrázku.

Astrograf prichádza vo vlastnom púzdre, celkový počet kusov je len 99, rovnako, ako počet súčiastok z ktorého sa pero skladá.

 

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!