Apple oficálne predstavil múdre hodinky Apple Watch

O hodinkách Apple sa hovorilo už pred časom, ale oficiálne predstavenie sa konalo 9.3.2014. Základ tvoria tri skupiny, Apple Watch, Watch Sport a Watch Edition.

Športová edícia je vyrobená z upravenej hliníkovej zliatiny a dodávané sú v striebornej alebo vesmírnej šedej farbe. Farebné remienky sú vyrobené z vysoko kvalitných plastov. Ceny začínajú od 349 dolárov za 38mm veľkosť a 399 dolárov pre 42mm.

Apple Watch z ocele začínajú na 549 dolárov (38 mm) až 1049 dolárov, v závislosti od konkrétneho modelu. Apple Watch Edition si budete môcť zakúpiť aj v zlatom prevedení (18 kt) v cene od 10.000 až 17.000 dolárov za kus.

zdroj: apple.comPredobjednávky je možné vykonať od 10. apríla s doručením od 24. apríla čo je celosvetový dátum predaja. Prvé krajiny, v ktorých si môžete technologickú novinky od Apple zakúpiť sú Veľká Británia, Austrália, Čína, Japonsko, Hong Kong, Nemecko a Francúzsko.

Hodinky dokážu komunikovať s vašim iPhonom pomocou bluetooth alebo Wifi, prakticky kdekoľvek v dome aj mimo dosahu bluetooth. iPhone bude sťahovať aplikácie pre hodinky z Apple Watch Store.

Batéria je navrhnutá tak, aby hodinky fungovali celý aktívny deň, teda 18 hodín. Hodinky pôsobia elegantne, na zápästí vyzerajú dobre a hmotnosť tiež neprekáža. Ovládanie je jednoduché a zabezpečené postrannými tlačítkami, jedno elegantné malé a druhé korunka, čo je rolovacie koliesko.

Na displeji sa zobrazujú rôzne aplikácie, od predpovedi počasia až po aktuálnu pozíciu svojho auta. Vzhľad hodiniek je možné prispôsobiť, oproti hodinkám s androidom pôsobia pestrejšie a atraktívnejšie.

Základné funkcie

Apple Watch je hudobný prehrávač, fitnes zariadenie, hodinky dokážu zmerať tlak a tep, prijímať a odosielať hovory, správy a zvukové nahrávky. Pre používateľov Apple TV poslúžia zároveň aj ako diaľkový ovládač. A aby sme nezabudli na ich základnú funkciu, zobrazujú čas a dátum.

zdroj: apple.comzdroj: apple.comzdroj: apple.com

Kým mnoho aplikácií tretích strán ešte nie je v ponuke, Apple má dve vlastné fitness aplikácie postavené na sledovaní každodennej činnosti. Trojica ukazovateľov sníma spálené kalórie, cvičenie a čas strávení v stoji. Zozbierané údaje následne synchronizuje s iPhonom. Štyri šošovky na zadnej strane monitorujú tepovú frekvenciu a sľubujú presnejšie výsledky než iné monitorovacie zariadenia nosené na zápästí. Hodinky využívajú pripojenie k iPhonu pre sledovanie pozície GPS a dáta z barometru pre informácie o nadmorskej výške.

Dobrou správou je, že hodinky sú odolné voči vode, môžete ich teda nosiť aj v daždi, no nie sú určené pre plávanie alebo kúpeľ.

Praktické používanie ukáže, aký bude reálny záujem používateľov o tento produkt. Na začiatok málo dostupných aplikácií nemusí vzbudzovať veľký záujem, ale skalní zástancovia značky nahryznutého jablka určite do značnej miery podporia predaj. Apple má v pláne na začiatok predať viac ako 30 miliónov kusov.

Write a comment...
0 awesome comments!