Ako utratiť zbytočné milióny? Prestavbou lietadla

Minulý týždeň bol doručený vôbec prvý súkromný Boeing 747-8 svojmu novému majiteľovi, oznámil to výrobca lietadla. 747-8 je verzia klasického jumba, s počtom miest na sedenie 467 na dvoch palubách, tento model ich má podstatne menej.

Na miesto toho si zákazník určil, čo má jeho súkromné lietadlo obsahovať, dizajnéri sa mohli pohrať s plochou 444 metrov štvorcových. V posledných rokoch ukázali bohatí kupci lietadiel, že fantázii sa medze nekladú, zvlášť ak nie je finančne obmedzená.

Nicolas Sarkozy dal vybaviť prezidentský špeciál mini-operačnou miestnosťou za 75.000 Eur, tento krok mu priniesol odmietavú reklamu na titulkách bulvárnych novín. Ale pozadu nemôže ostať ani Rusko, prezident Dimitrij Medvedev nechal vybaviť kúpelne v Ilyushinovi zlatými bidetmi a umývadlami.Air Force One, pravdepodobne najznámejšie súkromné lietadlo na svete, obsahuje dostatok kancelárskeho priestoru na riadenie činnosti výkonných funkcií.

Donald Trump ukázal svetu súkromné apartmány s vlastnými sprchovacími kútmi (video nižšie). Azda najdrahší a najambícioznejší projekt je plánovaný pre Saudsko-arabského princa Al Waleeda bin Talala, v úprave Airbusu A380 pre jeho veličenstvo sa počíta s garážou pre luxusné vozidlá, majestátnym schodiskom či malou koncertnou sálou. Materiály ako mramor sú samozrejmosťou, ten sa vyskytne aj v piatich luxusných spálňach.

zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!