Štýl

Aké oblečenie si vybrať na poľovačku?

| Manworld.sk | Štýl

Poľovníctvo je hobby, ktoré je späté s prírodou. Okrem svojho pohodlia treba dbať aj na bezpečnosť, takže poľovnícke oblečenie a doplnky by mali byť nevyhnutnou výbavou každého poľovníka.

Funkčné oblečenie na poľovačku  

Kvalitné poľovnícke oblečenie je vyrobené je z materiálov, ktoré pri pohybe nie je počuť a nešuští. Čo sa týka farieb, najčastejšie sa stretnete s tmavozelenou, khaki či hnedou. Pri spoločnej poľovačke v lese je potrebné dbať o reflexné prvky, aby ste zvýšili vašu viditeľnosť pre ostatných poľovníkov. Niektoré čiapky, šiltovky, ale aj bundy sa vyrábajú v obojstrannom prevedení. Reflexnú stranu využijete na poľovačke, druhú, ktorá je nenápadná napríklad na posede.

Všímajte si aj vlastnosti oblečenia, napríklad či je nepremokavé, vetru odolné alebo určené do chladného počasia. Zároveň by malo byť dostatočne priedušné, aby vaša pokožka mohla dýchať. Najmä v zime dbajte tiež na teplé doplnky, ako sú rukavice, zimné čiapky či hrejivé podkolienky.     

Poľovnícka obuv

Nevyhnutná je aj poľovnícka obuv, ktorá by mala byť pevná, vodeodolná a tiež pohodlná. Dbajte preto o výber správnej veľkosti, aby ste sa v nej cítili dobre aj dlhé hodiny. Na zimu je potrebné zvoliť teplejšiu obuv. K topánkam si môžete dokúpiť aj stielky pre vyšší komfort a prípravky na ošetrenie obuvi, aby vám slúžila čo najdlhšie. V období zimy a na jeseň, keď je všade blato a vlhko, sa zasa hodí gumová vanička do kufra, aby ste pred nečistotami ochránili interiér auta.  

Poľovnícke potreby

Profesionálne poľovnícke potreby — to nie sú iba zbrane a strelivo, ale množstvo praktických a nevyhnutných pomôcok. Poľovník využije tiež ďalekohľady, termovíziu, nočné videnie, fotopasce, svietidlá či vábničky. Okrem typických poľovníckych potrieb by ste mali mať pri sebe aj vreckový nožík, baterku alebo čelovku či termosku s teplým čajom na zahriatie.

Prečítané: 306x
Späť hore
Vyberáme

LEGENDA OSLAVUJE: EXKLUZÍVNY DAR PRE JIŘÍHO KORNA OD VYDAVATEĽSTVA SUPRAPHON!

Jiří Korn oslavuje 65. narodeniny! Pri príležitosti jubilea legendy vychádza v týchto d...

Znaky, že vás podvádza

Aj keď to môže byť len úzkosť alebo obavy, ktorých by ste sa mali zbaviť, ak sa vo vás ...

V Slovenskej sezóne uvedie Art Film Fest očakávané domáce hrané filmy

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest prinesie v dňoch 23. – 27. júna 2021 na koš...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk