Najbláznivejšie nápady, ako utratiť milión € a viac

Hovorili ste si niekedy, čo všetko by sa dalo kúpiť, keby máte milión €? Alebo rovno dva či viac miliónov? Vedzte, že nie ste sami. Takéto „problémy“ vás však zrejme tak skoro nepostretnú.

Pokiaľ by sa vám ale pošťastilo napríklad vyhrať v LOTE alebo získať rozprávkové dedičstvo, možno by ste na úvod aj mali problém takú obrovskú sumu peňazí minúť. Aby sme vás od toho odbremenili, tu je niekoľko tipov, ako by ste mohli podobnú hromadu peňazí veľmi rýchlo minúť:

1. Auto

Samozrejme, poviete si, čo môže potešiť chlapa viac, než auto. Ak si myslíte, že vám odporučíme Ferrari, ste na omyle - to už dnes má naozaj kde kto a nejde o nič výnimočné. Premýšľajte ďalej... Nie, ani známe Bugatti Veyron sa nám nedostalo do hľadáčika. Je už síce o niečo exkluzívnejšie, ale stále treba povedať, že aj týchto áut chodí po cestách príliš veľa.

Naša voľba padá na Galpin Ford GTR1. Prečo číslo jedna? Pretože ide o výrobné číslo. Tohto auta sa vyrobilo na svete presne... jeden jediný exemplár. To je presne to, čo hľadáte, ak chcete utratiť horibilnú sumu peňazí a zároveň mať niečo exkluzívne. Pripraviť si môžete zhruba 700 tisíc €.

2. Hrad

Poznáte to známe príslovie „môj dom, môj hrad“? Tak my sme ho zobrali doslova. Načo stavať drahé vily, to je dnes už mimo. Dnes si vie vilu postaviť naozaj hocikto a nemusí byť pri tom ani „za vodou“. Hrad, skutočný historický hrad, to však nemá málokto.

Ich ponuka sa nezväčšuje, naopak zmenšuje - to je pre našu exkluzivitu ideálne. Pripravte sa na investíciu 3,5 milióna €. Hneď, ako si ich vytiahnete z najbližšieho bankomatu, môžete navštíviť Hrad Caverswall, ktorý nájdete vo Veľkej Británii.

Hrad pochádza z roku 1275, má nábytok z 15. a 16. storočia a je zariadený naozaj luxusne. Nový majiteľ má k dispozícii 18 izieb, 13 kúpeľní, 9 salónikov a vlastný žalár spolu s vodnou priekopou.

3. Hodinky

Kúpiť si hodinky s mesačným kameňom? Dať si na ruku známe „rolexky“? Nič z toho. Podobne, ako tomu bolo pri aute, aj v tomto prípade sme hľadali jediný exemplár na svete a našli sme hodinky značky De Bethune. Ide doslova o nezničiteľné hodinky, ktoré sú vyrobené zo špeciálneho materiálu.

Okrem času ukazujú lunárnu fázu mesiaca aj presný mesiac. Zaujímavý je tiež ciferník znázorňujúci nielen hodiny či minúty, ale aj sekundy. Ak by ste chceli, môžete tak hodinky použiť aj na odpočítanie napríklad do vypitia najbližšej fľaše drahého šampanského vo vašom hrade!

4. Skutočné starožitnosti

Každý boháč musí investovať do starožitností, to je jasné. Kúpiť ale drahú vázu, ktorá sa rozbije? Riskovať, že si kúpite starý obraz a zničí vám ho nešťastná náhoda? V žiadnom prípade, nič z toho. Keď sme premýšľali o skutočnej starožitnosti, hľadali sme niečo originálne a doslova „nerozbitné“.

Našli sme. Ak niekto z vás ešte nevidel film Kill Bill, zrejme nepocíti také nadšenie, ale napriek tomu je to jedinečný nápad - dvojica japonských mečov z 12. storočia. Nejde o meče onoho známeho filmového Hattori Hanza, ale o meče z ručne kovanej ocele majstra Šigemitsu Ita. Ich cena je necelý milión €.

5. Trezor

A na záver posledný tip, ak by sa stalo, že ste nestihli utratiť všetky peniaze. Kam s nimi? Predsa do trezoru. A samozrejme, nie do hocijakého trezoru, ale do toho najlepšieho a značkového - od spoločnosti Brown Safe Manufacturing.

Tento trezor stojí síce viac ako 1,8 milióna a ide skôr o malý byt, než o trezor. Nachádzajú sa tu gauč, konferenčný stolík, osvetlenie a obrovská televízia pripomínajúca domáce kino. Samozrejme, trezor má aj odkladacie priestory na šperky, cennosti a peniaze a je 100 % bezpečný.

Kde na to vziať?

Väčšina z nás môže o takýchto zaujímavých nápadoch, ako utratiť milión € a viac, bohužiaľ len snívať. Zrejme na nič z toho by vám nepomohla žiadna banková či nebanková pôžička, v prípade hradu zrejme ani žiadna bežná hypotéka.

Ak však nie ste natoľko náročný a postačí vám napríklad Tesla, menší domček, „lacné hodinky“ za pár tisíc a uspokojili by ste sa aj s replikou starožitných japonských mečov, je tu jedno riešenie.

Nie, nehovoríme o práci za pásom od svitu do mrku - investovanie je oveľa lepšie a pohodlnejšie. Skúste si zaplatiť napríklad nejaký online kurz a vyskúšajte to v malom. Ktovie, možno práve vo vás drieme ďalší Warren Buffet!

Write a comment...
0 awesome comments!