Exkluzivita, okázalosť či gíč?

Niekedy sa stane, že sú ľudia nespokojní s obyčajnými vecami, najmä tí, ktorých vrecká sú poriadne veľké a hlavne plné peňazí. Niekomu sa to zdá prehnané, niekomu zbytočné, ale v každom prípade by sme niektoré "úpravy" mohli nazvať efektné.

Pozrite sa na pár príkladov milionárskych upgradeov.

Raper West Coast bol vždy známy svojou výstrednosťou a extravaganciou. Zdá sa, že tomu ostal verný aj pri úprave nového Ferrari 430, ktoré nechal celé potiahnuť kožou.

Kto povedal, že zlato už nie je v móde, asi nepočul o indickom podnikateľovi Dattovi Phugeovi. Tričko, ktorého je majiteľom si nechal vyrobiť z rýdzeho zlata. 15 zlatníkov tak malo čo robiť počas dvoch týždňov, cena sa vyšplahala na takmer 18.000 €.

Chceli by ste viac basov a štýlový dizajn? Potom reproduktory od D&W stoja za zváženie, samozrejme ak si ich môžete dovoliť. Existujú špeciálne verzie odlievané z bronzu, striebra a 18k zlata. Cena reproduktorov sa pohybuje od 45.000 € a niektoré modely presahujú aj 3.000.000 €.

Pre maškrtníkov, ktorým nevadí vyššia cena je pripravený Golden Phoenix košíček. Cena dezertu je necelých 1.000 €, a je potiahnutý jedlým 23k zlatom. Obsahuje tie najlepšie ingrediencie, organické maslo z Anglicka, prémiové kakao z Talianska, či vysokokvalitné vanilkové bôby od výhradného predajcu, ktorého predajňu nájdete v najväčšom obchodnom centre na svete, v Dubai Mall v Dubaji.

Ak chcete spať ako na obláčiku, riešením môže byť lietajúca magnetická posteľ. Tvorca sa inšpiroval filmom Vesmírna odysea. Posteľ stojí približne 1.500.000 €.

Priznajte si, ak by ste si to mohli dovoliť, kúpili by ste si podobný výstrelok alebo si v mysli držíte ten svoj originál?

Write a comment...
0 awesome comments!