Buggati odhalilo svoje veľdielo, nový model Chiron!

Tento týždeň automobilka Bugatti odprezentovala nový superšport Chiron na Ženevskom autosalóne. Model Chiron je najrýchlejšie a najvýkonnejšie vozidlo, ktoré doteraz vyšlo z dielní Bugatti.

Svoje meno zdieľa s legendárnym pilotom F1 Louisom Chironom, sila a prepracovanosť nového cupé je už teraz hodná legendy, niet divu ak maximálna rýchlosť dosahuje 420km/h.

Výkon dodáva 8- litrový W16 motor, súčasťou pohonnej jednotky je aj nový výfukový systém z titánu a šesť katalyzátorov s aktívnym povrchom. 7 stupňová prevodovka s dvojitou spojkou umožňuje Chironu zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 2,5 sekundy.

Aerodynamický tvar a karoséria z uhlíkových vlákien je kľúčom k dosiahnutiu tejto úžasnej rýchlosti. Na vozidlo sa použilo toľko uhlíkových vlákien, že po rozložený pri prekonali vzdialenosť zeme a mesiaca deväť krát.

Aby bolo možné schladiť teplo vyprodukované ohromným výkonom, prepracovaný systém preženie 60 000 litrov vzduchu každú minútu.

Kabína je výrazne odlišná od predchádzajúceho modelu, kožené sedadlá v kombinácií s uhlíkovými vláknami a hlavným stredovým panelom s nezávislou reguláciou klímy. Bezpečnosť tiež zažíva novú éru, 6 airbegov je prvý krát osadených v púzdrach z uhlíkových vlákien.

Modely Chiron budú vyrobené v limitovanom množstve 500 kusov so stanovenou cenou 2 600 000 dolárov. Predaj je naplánovaný na september 2016, vďaka svojmu výkonu sa noví majitelia budú môcť pýšiť najrýchlejším a najvýkonnejším vozidlom všetkých čias.

zdroj: robbreport

Write a comment...
0 awesome comments!