Milionárske hračky

Najčastejšie problémy s turbom vášho auta

| Manworld.sk | Hračky pre bohatých

Starostlivosť o vaše auto sa neodporúča podceňovať a v tomto zimnom období to platí dvojnásobne. Nie sú to len pneumatiky, ktoré trpia vplyvom nižšieho záujmu zo strany šoférov. Môže to byť ktorákoľvek iná súčiastka, pričom jej vlastnosti a funkcie môžete zhoršovať aj neuvedomelým správaním sa počas jazdy.

Okrem iného by ste sa ale mali zamerať aj na turbo vo vašom aute a poprípade zvážiť lacný repas turbodúchadiel.  Aj od ich stavu sa odvíja kvalita jazdy a výkon auta. Pozrieme sa preto na najčastejšie problémy, ktoré by ste v prípade tohto zariadenia nemali zanedbávať.

Nedostatok mazacieho oleja

Keďže turbo sa otáča pri veľmi vysokých rýchlostiach, niekedy až do 100 000 ot/ min, potreba oleja má mimoriadny význam. Je nutný aj pri správnom prietoku a tlaku.

Pri zvyšovaní rýchlosti turbodúchadla a zaťaženia motora sa zvyšuje potreba oleja ako maziva, tak aj chladiacej kvapaliny. Ak dôjde na krátky čas k omeškaniu jeho prísunu, môže nastať jeho porucha. Aby dosahovalo turbodúchadlo kvality závitovkových prevodoviek a malo rovnako vysokú životnosť, malo by sa z času na čas prečistiť.

Cudzie telesá preč

Akýkoľvek materiál, ktorý vstupuje do týchto systémov, turbodúchadlo nepochybne poškodí a môže si to odniesť aj motor. Pretože turbodúchadlo je precíznym nástrojom, jeho zraniteľnosť sa okamžite prejaví na jazde. Ako sa robí repas turba na Audi, vedieť do detailu nepotrebujete, s tým by vám mal poradiť váš automechanik, prípadne sa obráťte na spoločnosti, ktoré robia lacný repas turba. Prečistiť sa ho ale naozaj oplatí a toto je jedna z možností.

Turbodúchadlo je pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou motora a práve nedostatok vedomostí vlastníka spôsobuje veľké problémy. Turbo dokáže výkon motora zvýšiť až o 30 %, tak sa o jeho dobrý stav radšej zaujímajte. Ocení to nie len vaša peňaženka.

Prečítané: 5072x
Späť hore
Vyberáme

Viete aký vplyv majú energetické nápoje?

Keď chceme vedieť o vplyve a účinkoch energetických nápojov, musíme pochopiť čo to sú e...

Saudská Arábia chce ohúriť, za dva roky tu otvoria najväčší hotel sveta

Hotel s ohromným počtom 10 000 izieb sa stane realitou už o dva roky, stáť bude len dva...

Dom z legendárneho kmotra na predaj za 135 miliónov

Dom z legendárnej trilógie Kmotor je už opäť na predaj, tento krát za cenu 135 miliónov...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk