Zaujímavosti zo sveta kasín

Ak si chcete užiť poriadnu zábavu, spoznať nových ľudí a minúť a zároveň zarobiť nejaké peniaze, kasíno je pre vás ako stvorené. Ak je vám už tento svet kasín blízky, určite sa v ňom viete orientovať a viete o ňom podstatné informácie. Avšak z kasínového sveta existujú predsa len nejaké fakty, o ktorých ste možno ani netušili!

Fakty o Las Vegas

V čase písania tohto článku existuje v Las Vegas 75 kasín. Avšak tak isto existuje viac ako 1 700 spoločností, ktoré majú povolenie ponúkať hazardné hry.

Každý rok navštívi Las Vegas takmer 40 miliónov ľudí, čo zatieňuje skutočný počet obyvateľov mesta (568 tisíc).

Podľa prieskumov iba 5% ľudí udáva hazardné hry ako svoj hlavný účel pre návštevu mesta. Toto percento predstavuje veľký protiklad k hodnote 88% ľudí, ktorí sa ku hazardovaniu dostanú v určitom čase ich návštevy.

Každý deň sa v Las Vegas koná 320 svadieb. Čiastočne je to spôsobené tým, že svadba v tomto meste stojí v priemere iba 35 dolárov.

Vegas Vic, veľký neónový znak kovboja na Fremont Street, je najväčší neónový znak na svete.

Fakty o online hazardných hrách

Prvé online „kasíno“ s reálnymi peňažnými hrami bolo ponúknuté firmou MicroGaming v roku 1997. Softvér bol označený ako „Internetový kasíno systém verzia IV“, pretože majitelia tohto online kasína chceli radšej zostať v anonymite až do neskorých deväťdesiatych rokov.

Každý rok viac ako 3 milióny ľudí vo Veľkej Británii hrá hazardné hry online – internet bingo a online poker sú najobľúbenejšími hrami.

Obyvatelia Cypru dajú ročne do hazardných hier v priemere 2,5 miliardy eur. Vzhľadom na to, že Cyprus má iba 800 tisíc obyvateľov to v priemere vychádza 3,125€ na každú osobu!

Všeobecné fakty o hazardných hrách

V rozpore s tým, čo môžeme vidieť v televíznych reláciách alebo filmoch, hazard nie je jednoduchý a rýchly proces. Tí, ktorí chcú staviť veľké sumy ako je napríklad 100 tisíc dolárov alebo viac, musia sa vopred obrátiť na kasíno – manažéri kasína potom musia rozhodnúť, či budú riskovať. V mnohých prípadoch je do toho zapojená aj zmluva.

Pokiaľ na rulete skúsite sčítať všetky čísla (1 – 36), dostanete démonicky súčet 666.

55% ľudí na svete si každý rok kúpi žreb – a to je najpopulárnejšia forma kasínových hier.

25% Američanov pripúšťa, že v určitom okamihu svojho života hazardovali nelegálne. Samozrejme, že tento údaj nezahŕňa online kasíno hry, keďže tie sú vlastne vo väčšine amerických štátov nezákonné.

Historické fakty o hazardných hrách

Vedci zistili, že hranie hazardných hier má za sebou už dlhú históriu. Dôkazom sú rôzne zariadenia a predmety naznačujúce hazardovanie, ktoré vedci našli. Čína, 2300 rokov pred Kristom – toto je najstarší časový údaj o existencii hazardu.

Väčšina ľudí si myslí, že prvé kasína boli vyvinuté v 17. storočí v Európe, ale to nie je pravda - kasína existovali už dávno pred touto dobou. V skutočnosti existuje jeden veľký otáznik, či boli pred Kristom kasína vyvinuté v delte Nílu alebo v starovekej Číne.

V 18. storočí najímali anglické kasína ľudí, ktorí prehĺtali kocky v prípade policajných razií.

Hazardné hry boli odsudzované po väčšinu histórie Spojených Štátov. Avšak európski osadníci aj rodní Američania nakoniec dopomohli k tomu, aby boli hazardné hry akceptované v celej USA.

Charles Fey vynašiel v roku 1897 prvý výherný automat na mince, ktorý bol prezývaný „Liberty Bell“ (zvonec slobody).

Fakty o kasínových kartách

Skutočnosť, že v balíčku kariet existujú štyria králi nie je náhodná – každá farba (znak) predstavuje iného historického kráľa. Srdce je Charlemagne, káry sú Július Ceasar, piky sú Kráľ Dávid a kríže sú Alexander Veľký.

Kartové farby a čísla majú v skutočnosti dočinenia s prírodou. Noc a deň sú zástupcami červenej a čiernej farby, zatiaľ čo každý znak (farba) symbolizuje štyri ročné obdobia (jar, leto, jeseň, zima).

Write a comment...
0 awesome comments!