Cestovanie

Tajomstvo správneho výberu hotelovej izby

| Manworld.sk | Cestovanie

Cestovanie patrí k životu. Každý už aspoň raz niekam vycestoval. Niektorí cestujú častejšie a iní menej, no jedno máme spoločné. Či už ideme na letnú alebo zimnú dovolenku, wellness pobyt alebo pracovnú cestu, potrebujeme sa niekde ubytovať. ( Tu vám ponúkame 28 tipov na top miesta a atrakcie na Strednom Slovensku)

O ubytovaní v hoteloch sa narozprávalo už všeličo a z hodnotení zákazníkov si nemusíte byť istí, či bude daný hotel vyhovovať aj vašim potrebám. Pozreli sme sa teda na to, aké kritériá by ste mali pri výbere hotela brať do úvahy.

Čistota

Vedeli ste, že Slovensko patrí ku krajinám, ktoré majú najčistejšie hotely? Samozrejme to nemôžeme povedať o každom hoteli na Slovensku a existujú aj výnimky, no všeobecne je to tak. Udržiavať poriadok máme v náture, vďaka čomu sa môžeme tešiť čistým hotelovým priestorom.

Profesionalita

Jedným z najväčších problémov dnešnej doby je nájsť profesionálov vo svojej oblasti. Máloktorý hotel sa môže pochváliť naozaj dobrými recepčnými, kuchármi či čašníkmi. Tieto pozície bývajú veľmi žiadané, no ľudí akoby nebolo.

Našťastie je mnoho ľudí, ktorí majú chuť pracovať a ktorí sa chcú zdokonaľovať v tom, čo robia. Samozrejme, môže sa vám stať, že prídete do naozaj vychyteného hotela, no uvíta vás recepčný, ktorý práve nastúpil a nič poriadne nevie. V takom prípade je dobré si zistiť, či ho niekto zaúča, alebo ho nechali chudáka napospas netrpezlivým hosťom.

TIP: Ak by to bola tá druhá možnosť, je dosť možné, že sa takto (ne)starajú aj o ďalších svojich zamestnancov. A to má koniec koncov dopad aj na vás a váš pobyt v hoteli.

Typ ubytovania

Na to, aby ste si vybrali správny hotel, je treba pozerať na niekoľko faktorov. Sú nimi napríklad to, za akým účelom cestujete, ako dlho mienite byť na izbe, či máte nejaké špeciálne požiadavky a ako ste na tom s financiami.

Účel cesty

Cestujete na letnú alebo zimnú dovolenku? Ide o krátky alebo dlhší pobyt? Je to pracovná cesta, alebo ste sa rozhodli zrelaxovať? Aj od toho závisí, aký hotel si vyberiete. Ak sa idete liečiť do kúpeľov, vyberiete si iný hotel ako v prípade, že idete s deťmi na letnú dovolenku.

TIP: Niektoré hotely majú sezónny charakter. Najviac hostí majú buď v zime, alebo v lete. Sú ale aj také, ktoré toho ponúkajú mnoho, a to po celý rok. Ak máte radi slovenskú prírodu a zároveň radi cestujete za históriou, odporúčame Hotel U Leva, ktorý sa nachádza priamo v centre Levoče.

Dĺžka pobytu

Ďalším, nemenej dôležitým kritériom, je čas, ktorý na izbe reálne strávite. Mnohí na to zabúdame, pritom tak vieme neraz ušetriť. Ak napríklad plánujete v izbe iba prespať a celý deň ste preč, nepotrebujete drahý hotel s all inclusive luxusnou reštauráciou, do ktorej sa ani nedostanete. Naopak, ak budete na izbe často, je vhodné svoje nároky zvýšiť a užiť si poskytovaný komfort.

Špeciálne požiadavky

Idete si oddýchnuť od ruchu veľkomesta? Určite uprednostníte hotel obklopený prírodou a nie taký, ktorý má okná do rušnej ulice. Bojíte sa výšok? V tom prípade je vhodné informovať sa, koľko má hotel poschodí a kde vás môžu ubytovať. Nechce sa vám chodiť po schodoch? Pri hľadaní hotela si zistite, či majú výťah.

Takisto ľudia s potravinovými intoleranciami a alergiami to nemajú ľahké. Ak k nim patríte a raňajky máte v cene ubytovania, je vhodné pýtať sa na ich ponuku. Mnoho hotelov si tento problém začína uvedomovať a zavádzajú zvlášť stôl s náhradami mlieka či s bezlepkovým pečivom.

Cena

Je samozrejmé, že cena je jednou z prvých vecí, na ktoré sa pri výbere hotelu pozeráme. Nie vždy si môžeme vyskakovať, no ako sme už vyššie spomenuli, ak na izbe budeme naozaj len prespávať, nepotrebujeme priestranné apartmány s veľkou terasou.

Pri cene takisto treba brať ohľad nielen na jej výšku, ale aj na to, čo za tú cenu dostanete. Za vyšší komfort a lepšie služby sa oplatí priplatiť, ak viete, že ich naozaj využijete. Naopak, príliš nízke ceny neznačia nič dobré.

Veríme, že ak venujete výberu izby trochu času, určite si vyberiete správne a budete spokojní.

 

Prečítané: 2738x
Späť hore
Vyberáme

Sú kasíno hry rýdzo mužskou záležitosťou?

V súčasnej dobe existuje mnoho druhov hazardných hier. Od kurzového stávkovania, lotéri...

Chcete vidieť to najdôležitejšie z New Yorku? Postačí vám aj 5 dní

New York City. Veľké Jablko. Veľké Mesto. Mesto, ktoré nikdy nespí. Hlavné mesto sveta....

Pravda o rulete (?)

Hľadali ste už niekedy jednoduchý návod na zbohatnutie na internete? Tak to ste už urči...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk