Dubaj vybuduje najväčší krytý lyžiarsky svah (opäť)

Dubaj, známy extravagantnými projektmi a horúcim počasím. V tomto emiráte v utorok oznámili výstavbu najdlhšieho krytého lyžiarskeho svahu s dĺžkou 1,2km.

Súčasný krytý lyžiarsky areál bol postavený v roku 2005 a nachádza sa v nákupnom centre Mall Of Emirates. Podľa knihy svetových rekordov zostáva stále najväčším na svete s dĺžkou 400m, Dubaj tak bude prekonávať svoj vlastný stavebný rekord.

Nové stredisko bude patriť do systému nazývaného Meydan One, v rámci komplexu bude stáť aj najvyššia obytná veža s výškou 711m, tancujúce fontány, obrovské nákupné centrum, hotel s 350 izbami a prístav.

Odhadované náklady sú niečo cez 6 miliárd eur, projekt sa rozšíri z Meydan dráhy v púšti až po mrakodrap Burj Khalifa.

Ski Dubaj

Prvá fáza projektu by mala byť hotová do 5 rokov a pojme 78 000 obyvateľov, termín je dôležitý, pretože v roku 2020 bude v Dubaji svetová výstava Expo.

Emirát priťahuje podnikateľov z celého sveta, ktorí chcú investovať a usadiť sa na Blízkom východe, tiež má výborné výsledky v oblasti turistického ruchu. V minulom roku prekonal počet návštevníkov počet 13 miliónov, do roku 2020 ich má byť až 20 miliónov.

Write a comment...
0 awesome comments!