Cathay Pacific - najlepšia letecká spoločnosť, Emirates na štvrtom mieste

Viac ako 18 miliónov cestovateľov sa v prieskume vyjadrilo a hlasovalo za hongkongskú leteckú spoločnosť Cathay Pacific Airways. Rebríček bol zložený z hlasovania cestujúcich v 160 krajinách počas jedného roka, výsledok posunul minuloročného víťaza, Emirates.

Cathay Pacific dosiahol na titul už v minulosti, v roku 2003, 2005 a 2009. Emirates sa prepadli na štvrté miesto po katarských a singapúrskych leteckých spoločnostiach. Všetkých top 10 spoločností pochádza zo stredného východu a Ázie, zo Severnej Ameriky nepochádza ani jedna spoločnosť.

Počas posledných štyroch rokov investovala spoločnosť Cathay Pacific viac ako 630 miliónov dolárov na úpravu kabín a pohodlia pre cestujúcich. Cestujúci prvej triedy si preto môžu vychutnať sedadlá, ktoré je možné upraviť na spaciu polohu a vďaka pohodlným matracom majú príjemný spánok. K dispozícií majú aj luxusnú kozmetickú sadu pre mužov aj ženy.

Sedadlá v ekonomickej triede boli tiež upravené a cestujúci si môžu vytvoriť viac pohodlia a miesta pre nohy. Vo výbave nájdete dotykovú obrazovku, TV, nabíjaciu stanicu a veľký úložný priestor.

Nižšie nájdete rebríček TOP 10 leteckých spoločností na základe hlasovania cestujúcich v období od augusta 2013 do mája 2014.

1. Cathay Pacific Airways
2. Qatar Airways
3. Singapore Airlines
4. Emirates
5. Turkish Airlines
6. ANA All Nippon Airways
7. Garuda Indonesia
8. Asiana Airlines
9. Etihad Airways
10. Lufthansa

Write a comment...
0 awesome comments!