10 najlepších európskych destinácií pre rok 2015

Pre tých, ktorí majú za sebou klasiku v podobe návštevy Londýna, Paríža či Ríma, prišiel Trendspotters a Lonely Planet s výberom 10 najlepších európskych destinácií pre rok 2015.

Uhádnete prvé miesto? Vzhľadom na to, že mesto má len 18 000 obyvateľov a leží na severe Islandu, asi nie.

Akureyri, známe tiež ako hlavné mesto severného Islandu, bolo vyhodnotené ako top destinácia roku 2015. Najmä vďaka bezstarostného pocitu ktorý zažívajú turisti v kombinácií s mestským životom.

Kým Akureyri si užil veľa pozornosti, odborníci ho považujú aj za základňu pre objavovanie severného Islandu. Rybárske dediny, vodopády, pastviny, ľadovce, sopky ale aj lávové polia je možné obdivovať s relatívne blízkej vzdialenosti.

V posledných rokoch Island vyvolal zvýšený záujem svetobežníkov, pripisuje sa to aj inovatívnej kampani pre podporu cestovného ruchu, dvom vulkanickým erupciam a natáčaniu seriálu "Hra o tróny" na tomto ostrove.

Na rebríčku chýbajú typické európske štáty ako Veľká Británia a Francúzsko. Európa má stále čo ponúknuť, na všetky miesta v rebríčku sa dostanete jednoducho z našich najbližších letísk alebo aj z letiska v Bratislave.

1. Akureyri, Island
2. Leipzig, Nemecko
3. Azory, Portugalsko
4. Malaga, Španielsko
 5. Belehrad, Srbsko
6. Piedmont, Taliansko
7. Baku, Azerbajdžan
8. Amsterdam, Holandsko
9. Tromso, Nórsko
10. Porto, Portugalsko

Tromso

Tromso

Azory

 

Write a comment...
0 awesome comments!