Bývanie

Zbavte vzduch v interiéri nebezpečných toxických látok

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: Mariia Boiko/Shutterstock.com

Bolesti hlavy, letargia a slabosť sa často pripisujú zaneprázdnenosti v práci, nedostatku spánku alebo elektromagnetickým búrkam. V skutočnosti môže byť ale dôvodom aj nízka kvalita vzduchu vo vašom interiéri. Ten je v mnohých prípadoch oveľa horší ako v exteriéri. Môžete to ale zmeniť.

Dýchať kvalitný, zdravý, filtrovaný a čistý vzduch už nemusíte len vďaka špeciálnemu respirátoru FFP3, ale aj iným jednoduchým tipom, s ktorými vás v našom článku oboznámime.

Kedy a ako môže interiérový vzduch nášmu telu škodiť?

Človek trávi až 80 % svojho času v interiéroch, v dôsledku čoho je ovplyvnený množstvom škodlivých látok. Vo vzduchu uzavretého priestoru sa predsa nachádza obrovské množstvo mikroskopických častíc rôzneho pôvodu, všetkých druhov škodlivých alebo dokonca jedovatých nečistôt.

Vnútorný vzduch tak obsahuje obrovské množstvo prachu, častíc vlny a kože zvierat i ľudí a v sezóne aj veľa peľu. Spolu s prachom tak človek vdychuje roztoče, spóry plesní, mikročastice, ktoré sú zdraviu škodlivé. Odborníci preto tvrdia, že interiérový vzduch je 4–6krát špinavší a 8–10krát toxickejší ako vzduch na ulici.

S profesionálnou čističkou vzduchu môžete atmosféru vo vašom interiéri ale zlepšiť. Vyčistiť celý priestor a zbaviť ho nepríjemných a toxických látok na 100 % a užívať si pohodlie a relax bez ohrozenia života.

Nezabudnite na pravidelné čistenie interiéru

Do času, než si zaobstaráte čističku vzduchu, môžete zbaviť interiér škodlivých látok aj pomocou kvalitného Miele vysávača. Dbajte pritom na kvalitu filtrov, pretože tie staré a zanesené už nemusia mať tak dobrý účinok.

Nezabudnite ani na mokré čistenie, pravidelné vetranie, častejšie pranie oblečenia a dezinfekciu obuvi, ktorá je častým zdrojom takéhoto nepríjemného interiérového znečistenia.

Prečítané: 156x
Späť hore
Vyberáme

Gentlemani v kasíne

Hazardné hry sú obľúbenou aktivitou už celé storočia. Túžba hazardovať má dokonca hlbok...

Varianty elitných a najlepších darov pre vaše polovičky

Čo môže prekvapiť krásnu, inteligentnú, úspešnú a sebavedomú ženu? Ťažká otázka ... Zvl...

5 zaujímavých faktov o hamburgeroch

Nie je tak veľa potravín, ktoré by ľudia dávali do súvislosti s USA, ako hamburger. Ale...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk