Vyberte si tie správne kachle

Zbožňujete víkendy na svojej chate, ten pokoj, tú prírodu, to ticho. Vždy si tam skvelo vyčistíte hlavu a hlavne si oddýchnete po pracovnom týždni a v pondelok vstávate plný síl.

Minuloročnú zimu ste tam takmer vôbec neboli, lebo sa vám pokazila pec a na kúpu novej ste ešte neboli pripravený – jednak ste nemali našetrené a hlavne vyviezť 200 kg hore zasneženým kopcom na aute je nadľudský výkon. Teraz však už nechcete prísť o ďalšiu zimnú sezónu na chate a idete to vyriešiť, kým je teplo.

Krbové kachle

Riešite však veľkú dilemu, do užšieho výberu sa dostali dva typy – krbové a peletové kachle. Aké sú výhody krbových kachlí? Sú moderným doplnkom interiéru a vďaka skleným dvierkam vidíte na oheň, takže sa nemusíte báť toho, že vám budú lietať iskry na koberec či drevenú podlahu. Ďalšou výhodou je, že môžete v nich kúriť prakticky čímkoľvek – drevom, briketami, tuhým palivom. Horšie je to vtedy, keď je to váš hlavný zdroj kúrenia a musíte neustále prikladať do ohňa.

Peletové kachle

Peletové kachle kachle sú výrazne drahšie ako krbové, aké sú teda ich hlavné výhody? Nemusíte do nich nonstop prikladať – sú automatizované, takže si môžete nastaviť čas, kedy si zásobník paliva priloží do ohňa sám. Ďalšou výhodou peletových kachlí je nenáročnosť na údržbu. Nasypete palivo do zásobníka, a teda nezanechávate žiadny neporiadok. Okrem toho aj tieto kachle sú uzatvorené, takže nehrozí žiadne letiaca iskra, ktorá by mohla vzbĺknuť na podlahe. Tak ktoré vám vyhovujú viac? Krbové či peletové kachle?

Neviete si vybrať?

Viete kde ich budete používať, viete ako a viete aj na čo. Spíšte si na papierik výhody aj nevýhody oboch kachlí a vyberte si tie, ktoré ktoré vám z tohto testu titánov vyjdu lepšie. Už vám nič nebude brániť zobrať si ďalekohľad na krk, na chrbát batoh a ísť na prechádzku lesom vo svojom víkendovom sídle.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!