Sú lepšie vonkajšie či vnútorné rolety?

Či ste už na dovolenke alebo cez víkend doma, chcete si konečne poriadne oddýchnuť a dospať všetky tie hodiny, ktoré ste počas pracovných dní zameškali. Poznáte to, človek v priemere prespí až tretinu svojho života a vy máte pocit, že ste prespali sotva jednu šestinu a zbytočne kazíte priemer.

Celý piatok sa tešíte, ako budete v sobotu vyspávať do desiatej a oddychovať v posteli aspoň do dvanástej.

Človek mieni, počasie mení

Počasie sa rozhodlo pokaziť vám harmonogram spánku a slnko vám svieti do oči už od šiestej rána. „Prekliata spálňa orientovaná na východ!“ Nič sa nedá robiť, v zime to zase oceníte. Teda, vlastne niečo sa dá robiť – nainštalujte si rolety a ukážte oskarovi veľkú stopku a pospite si koľko chcete. Ale aké rolety si vybrať? Vonkajšie či vnútorné? Z akého materiálu? Toto všetko sa vám vynorí v hlave, keď rozmýšľate o kúpe roliet.

Výhody vnútorných roliet

Vnútorné rolety už dávno nefungujú iba ako tienidlo proti slnku, slúžia aj ako dizajnový doplnok interiéru. Zatiahnete za šnúrku a okno máte okamžite zastrené, oveľa jednoduchšie ako sťahovanie žalúzií alebo vonkajších roliet. Údržba o vnútorné rolety je jednoduchá – stačí ich pretrieť handričkou, prípadne, že sú textilné, môžete ich jednoducho hodiť do práčky a oprať. Nevýhodou je, že keď ich máte stiahnuté a otvoríte večer okno, nechránia vás ako vonkajšie a nalietajú vám komáre dovnútra, to ale vyriešite sieťkami proti hmyzu.

Výhody vonkajších roliet

Veľkou výhodou vonkajších roliet je, že dokážu izolovať nielen svetlo, ale aj zvuk. Tiež dokážu zabrániť preniknutiu svetla v oveľa väčšej miere ako vnútorné rolety. A v konečnom dôsledku pôsobia aj ako tepelný izolant. Starostlivosť o ne je však náročnejšia– ťažšia manipulácia a zložitejšie sa umývajú. Rozhodnite si, ktoré vlastnosti sú pre vás prioritné a vyberte si tie rolety, ktoré ich majú viac.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!