Potrebujete zrekonštruovať schody? Skúste samonosné drevené schodište

Ilustračný obázok Ilustračný obázok

Vo vidieckom dome si to bez schodov do druhého poschodia alebo podkrovia predstaviť ani nevieme. Rozhodovať o ich dizajne a materiáloch je ale potrebné už vo fáze výstavby domu. Ani rekonštrukcia alebo výmena však nie je nič obmedzujúce a do vášho života výrazne nezasiahne, ak si vyberiete správny typ schodov. My vám dáme niekoľko dobrých tipov.

Aké máte možnosti?

Ak si potrebujete vybrať nové moderné schody, odpovedzte si najprv na 3 dôležité otázky:

  • Aké potrebujete schodisko?
  • Akú funkciu bude vykonávať?
  • Ako často sa bude používať?

Schody medzi podlažiami obytného domu sú pevné konštrukcie, ktoré sú bezpečne upevnené na novú laminátovú podlahu, stenu a iné konštrukčne dôležité časti domu, preto si prejdite všetky možnosti.

Moderné schody sú najlepšie riešenie

Po zvážení všetkých detailov a nevyhnutných faktov sa môžete pustiť do samotného výberu. Bude to obrovská stavba a konštrukcia, ktorá zasiahne do celého dizajnu, preto si vyberajte kompaktnejšie typy schodov, ktoré sa hodia do každého interiéru, vyniknú, no zároveň vytvoria s okolím dokonalú harmóniu.

Ideálnym a najlepším riešením sú moderné schody kombinované s kovom a sklom. Pevné a zároveň jemné, vďaka čomu sa vám budú veľmi dobre používať niekoľko rokov. Výhodou je aj ich jednoduchá údržba, ktorej nebudete musieť venovať až tak veľa času.

Drevené schodište

Ak ste predsa len zástancom klasiky, alebo potrebujete niečo čo zapadne do prírodného eko štýlu, odporúčame vám drevené schodište. Je pevné, má svoj charakteristický a originálny dizajn a kresbu a s jeho údržbou si budete robiť minimálne starosti.

Inštaláciu nechajte ale radšej na odborníkov, predsa len tu ide aj o vašu bezpečnosť, ktorá si vyžaduje dodržanie určitých noriem a parametrov. Tip na dobrý výber a nákup sme vám ale určite  dali, vďaka čomu si v Novodrevise svoje nové schody vyberiete.

Write a comment...
0 awesome comments!