Najlepšie tipy a triky, ako si vybrať kvalitnú manželskú posteľ?

Hlavným kritériom, na základe ktorého si ľudia zvyčajne vyberajú svoje lôžko, je samozrejme dizajn. Kupujúci si ho vyberie tak, aby sa zmestilo do interiéru a harmonicky kombinovalo v aktuálnom štýle, ako aj vo farebnom prevedení.

Je to samozrejme jeden z dôležitých faktorov, ale okrem toho, by ste mali myslieť aj na iné a dôležitejšie detaily, pretože ide o vaše pohodlie a správnu energiu počas celého dňa, ktorú získate po kvalitnom spánku.

Čo by ste si mali všímať pri výbere dobrej postele?

Samozrejme na úvod je dôležitá veľkosť. Najbežnejšie rozmery sú:

  • 120x200, 140x200, 160x200 a 180x200 cm.

Vyberte si veľkosť postele, aby ste sa v nej cítili pohodlne, a to aj v prípade, ak ide o novú manželskú posteľ.

Väčšina špecializovaných obchodov poskytuje možnosť pred nákupom si na posteľ ľahnúť, aby ste si priamo určili presne to, akú veľkosť lôžka budete potrebovať. Neprehliadnite túto možnosť, pretože posteľ sa nekupuje na jeden, dva mesiace alebo pol roka. Fungovať v nej by ste mali niekoľko rokov, a to vždy s tými najlepšími vlastnosťami, ktoré vám poskytuje predajca a obchod na začiatku.

Pri kúpe postele je dôležité venovať pozornosť matracom. Tie najmodernejšie sú a môžu byť vybavené ortopedickým alebo inak pevným podkladom, alebo si kúpite len rám a matrac vyberiete neskôr.

Nezabudnite na pevné materiály

Ak sme spomínali, že s posteľou by ste mali prežiť niekoľko príjemných rokov, závisí to aj od materiálu, ktorý si pre tento druh špecifického nábytku vyberiete. Ideálne sú pevné postele z masívu, ktoré toho zvládnu naozaj veľa.

Masívne drevo je považované za prestížny a ekologický materiál na výrobu nábytku. Nepochybnou výhodou takéhoto dreva je jeho prirodzenosť.

Posteľ z masívu vyzerá krásne a vytvára pozitívne pocity pri dotyku – materiál je teplý a príjemný na dotyk, nehovoriac o tom, že vám naozaj vydrží a bude takto spríjemňovať pobyt v posteli naozaj dlhú dobu.

Nezabudnite na správne umiestnenie

Aby bola harmónia dokonalá a cítili ste sa v spálni naozaj dobre, potrebujete ju aj vhodne zariadiť a usporiadať. Vyhnite sa zónam medzi oknom a dverami, nielen podľa východných filozofií v tejto priamej línii pretekajú energie.

Z postele by ste sa nemali vidieť ani v zrkadle, preto je ideálne, ak budú viesť pevné posuvné systémy na vstavané skrine iné materiály, ideálne bude opäť drevo alebo aj jeho imitácie. V spálni by ste nemali mať ani žiadnu techniku, dokonca ani obrazy s témou vody nie sú ideálne. A rovnako kopec zbytočností, ktoré pri tomto odpočinku predsa vôbec nepotrebujete.

Write a comment...
0 awesome comments!