Bývanie

Kritériá výberu novej podlahy, ktoré rozhodujú o vašom pohodlí

| Manworld.sk | Bývanie
Zdroj obrázka: Kingsman Asset/Shutterstock.com

Časy, keď sa rozsah podlahových krytín obmedzoval na parkety, linoleum a klasické dosky, sú už dávno preč. Dnes je sortiment podláh oveľa širší a možnosti výberu jednoduchšie. Aj napriek komfortu a obrovskej ponuke sa ale musíte pri výbere podlahy riadiť určitými kritériami.

Ktoré to sú, si povieme v našom článku.

Ako si vybrať kvalitnú podlahu?

Pre vaše pohodlie a komfort vám nestačí len poznať vlastnosti materiálu. Aby ste si vybrali vhodnú a dobrú novú podlahu skladom, je dôležité poznať všetky obmedzenia, s ktorými by ste sa mohli pri jej inštalácii stretnúť.

Rozhodujúce slovo má typ miestnosti

Napríklad, ak je byt na prízemí a suterén je vlhký, budete si musieť zvoliť iba materiály odolné proti vlhkosti.

Aj hrúbka rôznych materiálov, najmä po inštalácii, sa výrazne líši, čo pri prechode z miestnosti do miestnosti môže vytvárať prekážky a nepohodlie. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné urobiť vyrovnávací poter.

Výhodou kvalitných vinylových podláh je schopnosť rýchlej adaptácie na akékoľvek podmienky a odolnosť, ktorú v namáhanom priestore určite oceníte. Samozrejme, dôležitý je aj dizajn a farebné prevedenie, to si už ale môžete upresniť a prispôsobiť neskôr.

Náklady na materiál

Umelecké parkety a prírodný kameň nie sú najdostupnejšími materiálmi, preto by ste pri ich výbere mali myslieť na cenu pred estetickým efektom. Takýto materiál je vhodný, napríklad ak potrebujete zdôrazniť svoje spoločenské postavenie.

Avšak, ani pri bežnom používaní sa nemusíte z dôvodu vyššej ceny obmedzovať, pretože spomínaná vinylová podlaha dokáže tieto prírodné materiály veľmi dobre alternovať. Aby bolo ale pohodlie čo najväčšie, miestnosť pravidelne vetrajte, veď pevné siete proti hmyzu dotieravý hmyz k vám určite nevpustia.

Myslite tiež na odolnosť podlahy a charakter miestnosti, protyšmykovosť materiálu, ako aj odolnosť proti vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Uvidíte, že využitie podlahy bude potom charakterizovať vaša maximálna spokojnosť.

Prečítané: 141x
Späť hore
Vyberáme

RJ Romain Jerome odhlalil Art-DNA Hodinky

RJ Romain Jerome predstavil svoj nový kúsok v spolupráci so švajčiarskym umelcom Johnom...

Jachta za 80 miliónov Eur a iné hračky na šou v Monacu

Miliardári ale aj ostatní fanúšikovia námorného štýlu, si užili týždennú akciu v Monacu...

Movember je opäť tu!

Movember SK, slovenská iniciatíva celosvetového hnutia Movember v boji proti mužským ch...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk