Doma a v teple

V záplave stresu, ktorému sme vystavení denno-denne, by sme mali klásť na oddych ešte väčší dôraz. Často ho však vnímame len ako ničnerobenie a zabúdame, že práve stres vie najlepšie odbúrať šport a aktívny odpočinok.

Po náročnom dni v práci si však väčšina z nás predstavuje skôr oddych doma pri televízií, či pri čítaní knihy. Jednoducho nám na iné aktivity nezostáva veľa energie. Doma tak hľadáme najmä pohodlie a pokoj ďaleko od ruchu mesta, či pracovného stresu. Na to však potrebujeme najmä kľud a teplo. Práve to sa s blížiacou sa zimou dostáva do popredia, no ak ste ani minulú vykurovaciu sezónu veľa tepla doma nemali, zrejme ani túto to inak nebude. Teda v prípade, že ste cez leto nestihli zamedziť únikom tepla.

Práve teraz sa teda nejeden z nás začína opäť zamýšľať aj nad možnosťou úspory tepla. Jeho úniky nás pripravujú o nemalé peniaze, čo práve teraz, v období šetrenia nie je ideálne. Aj to je však dôvod, prečo rastie záujem o zatepľovanie domov aj na našich sídliskách. Ide tak o komplexnú obnovu aj starších domov, vďaka čomu sa odstránia nedokonalosti samotnej stavby, ktoré vznikli časom, či ešte pri jej výstavbe.

Väčšina panelákov v našom okolí totiž bola postavená pred niekoľkými desiatkami rokov. Netreba sa teda čudovať, že pôsobením počasia sa ich kvalita zhoršuje. Znížený komfort bývania tak môžete opäť nadobudnúť vykonaním potrebných zásahov. Nejde síce o malú investíciu, no o to viac Vás bude tešiť teplo, aj pri znížených nákladoch na kúrenie. V stavebníctve predsa všetko vyžaduje hotovosť, preto sa oplatí šetriť, aby ste mali aspoň nevyhnutné prostriedky k dispozícií vždy, keď ich potrebujete.

Write a comment...
0 awesome comments!