Bývanie

Antilla, najdrahší dom na svete

| menworld.sk | Bývanie

Premýšľali ste niekedy ako môže vyzerať najdrahší dom na svete? Prekonal všetky rebríčky najdrahších domov. Jeho meno je Antilla a je to nový dom indického miliardára a aktuálne najbohatšieho človeka Mukesha Ambaniho. Jedná sa o prvý "rodinný" dom na svete, ktorý prekonal hodnotu viac ako jednu miliardu USD.

Dom je postavený v polovici centrálnej časti Mumbai, bohužiaľ, v krajine plnej chudoby len zvýrazňuje kontrast medzi spoločenskými vrstvami.

Ambani hovorí, že jeho dom má väčšiu podlahovú plochu, ako palác Ľudovíta XIV vo Versailles. Každý člen rodiny má svoj vlastný súkromný priestor, k dispozícii je 6 poschodová garáž s kapacitou 168 áut, kinosála, každá časť obsahuje vysunuté záhrady a o údržbu a pohodlie miliardárskej rodinky sa stará 600 zamestnancov.

Viete si predstaviť, že tento dom je určený pre jednu rodinu? Manžel, manželka a tri deti. Tento dom sa na prvom mieste najdrahších domov sveta udrží pravdepodobne veľmi dlho, cenový rozdiel medzi prvým a druhým miestom je viac ako výrazný.

Prečítané: 11545x
Späť hore
Vyberáme

Prečo je dobré sa smiať

Nie ste fanúšik prvého apríla? Staňte sa! Nedávne štúdie ukázali, že smiech je ako výži...

Viete, ako správne vyvetrať váš interiér v zime a v lete?

Základnou podmienkou života na Zemi je vzduch. Jeho kvalita v našom okolí je však čoraz...

Čím zaujať na pohovore

Chceli by ste získať svoje vysnívané pracovné miesto? Potom vám iste dobre padne niekoľ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk