Ako mať v interiéri konečne viac tepla?

Možno zima v tejto sezóne svoju silu naplno neukázala, alebo na to ešte neprišiel vhodný čas. V každom prípade sú interiérové teploty oveľa nižšie ako v lete, a preto je nutné pohodlie v interiéri zvýšiť spolu so stupňami na teplomere.

Energie však nie sú lacné a v súvislosti s tým sa preto vynárajú otázky, ako zaistiť teplotný komfort v našom interiéri? Možností je hneď niekoľko a my vám tie najlepšie teraz ukážeme.

Utesnite okná a menej vetrajte

Pomocou výmeny tesnenia to zvládnete veľmi jednoducho. Ak nie, vždy je niekde na okolí profesionál, ktorý to dokáže. V súvislosti s oknami je dôležité vedieť, aby ste nimi správne vetrali a vymenili klímu v izbe. Kratšie intervaly častejšieho vetrania sú ale lepšie ako okno otvorené celú hodinu.

Zohrejte sa o vani

Využite lacnejší nočný prúd a kvality nového ohrievacieho telesa do bojlera a naplňte si pred spaním vaňu príjemne teplej vody. Okrem prehriatia sa vaše svaly dobre uvoľnia a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Nezabudnite však, že príliš vysoká vlhkosť a pary sa môžu v tejto miestnosti postarať o vznik plesne, preto pri rekonštrukcii myslite na kvalitnú hydroizolácu kúpeľne.

Používajte termostaty

Ideálne je, ak máte v každej miestnosti jeden, ktorým dokážete regulovať teplotu podľa aktuálnych potrieb. Výhodou súčasnej doby je fakt, že sa dajú napojiť aj na internet, vďaka čomu sa dá kúrenie ovládať bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate.

Znížte vlhkosť v dome

S vyšším pocitom vlhkosti sa zvyšuje aj pocit chladu. Preto, ak ste si kúpili výkonné čerpadlo do práčky, oprané veci radšej sušte vonku a nie v izbe alebo radiátoroch. V suchom priestore pociťujeme teplo intenzívnejšie.

O lepší pocit tepla sa postará aj fólia umiestnená na stene za radiátorom. Zabráni prenosu tepla na vonkajšiu stenu a zefektívni ohrev vzduchu v byte.

Využite závesy alebo žalúzie

Zatemňovacie závesy na oknách fungujú ako dobrá dodatočná tepelná izolácia. Nezabudnite na to v obzvlášť chladných dňoch. Pomôcť vám rovnako dobre môžu aj vonkajšie žalúzie, ktoré okno okrem svetla, dobre izolujú aj od chladu alebo vysokého tepla.

Vyskúšajte a uvidíte, že to funguje.

Write a comment...
0 awesome comments!