Ako by mala fungovať správa nehnuteľností?

Spôsob, akým sa riadi váš bytový dom alebo konkrétna nehnuteľnosť môže byť rôzny, no ak by ste to podcenili, nemusí byť spokojnosť s vaším bývaním veľká. Ako by teda mala fungovať správa bytovej jednotky?

Pokiaľ patríte k šťastlivcom, ktorí si mohli dovoliť kúpiť vlastný byt, či získať podnájom, potrebujete niekoho, kto sa postará o vašu spokojnosť v bývaní. Dobrá správa bytových domov uľahčuje v podstate váš život.

Povinnosti a zodpovednosti v oblasti správy nehnuteľností

Niekedy ide naozaj o „Full-service“. Správca by mal zvládnuť každý aspekt týkajúce sa vašej nehnuteľnosti a bývania v nej.

  1. Riadenie a spolupráca nájomníkov a vlastníkov bytov

V prípade, ak sa vyskytne problém, s ktorým si neviete poradiť, alebo nie je jeho riešenie vo vašej kompetencii, máte možnosť osloviť správcu, ktorý by vám mal v prípade potreby aj cez kvalitnejšie tonery HP 650 vytlačiť ročné zúčtovanie a vysvetliť všetky dôležité pojmy v ňom. Samozrejme, že od typu tlačiarne to až tak závislé nie je, dôležitejšia je jeho vybavenosť a schopnosť pružnej a rýchlej reakcie, pri spore so susedmi.

  1. Opravy

V každom dome sa z času na čas niečo pokazí, pokiaľ budete mať dobrého správcu, nemusíte a nemali by ste sa s nimi trápiť sami. Práve on by to mal riešiť s odborníkmi a k vašej spokojnosti čo najskôr.

Možno je čas na výmenu

Okrem už spomínaných  a základných činností by mal dobrý správca vedieť riadiť zverené financie a koordinovať investície, na ktorých ste sa zmluvne dohodli. Ak je ale problémov viac a nikto ich nerieši, mali by ste uvažovať o zmene správcu. Je to vaše pohodlie a komfort, pod ktorého plnenie sa podpísal (nie zadarmo) konkrétny človek, prípadne spoločenstvo viacerých ľudí.

Dobrý správca nehnuteľností vám zaistí pohodlie, ktoré nikdy nebudete mať, ak spravujete nehnuteľnosť sami. Nielen, že sa správca nehnuteľností zaoberá všetkými podrobnosťami každého procesu, ale keď vzniknú problémy, zvládne ich riešiť okamžite. Tak na to nezabudnite a vyberajte si podľa toho.

Write a comment...
0 awesome comments!