Bývanie

Adresu trvalého pobytu sa oplatí používať

| Manworld.sk | Bývanie

Dôvodov, prečo zmeniť trvalý pobyt, môže byť veľa – sťahovanie sa za prácou, odchod do zahraničia, vysťahovanie sa od rodičov alebo rozvod. Problém však nastáva vtedy, keď si okamžite nekúpite vlastný dom či byt, ale bývate iba v prenájme. Prečo? Pretože väčšina vlastníkov bytov, ktorí ich prenajímajú, nie že nie sú nadšení, keď vám majú udeliť potvrdenie o prechodnom pobyte, ale dokonca to odmietajú. Aké majú k tomu dôvody?

Strach z exekútora

Hlavným dôvodom strachu, prečo vám neudeliť potvrdenie o prechodnom pobyte, majú majitelia nehnuteľností z toho, že ich podnájomník môže mať dlhy, o ktorých nevedia. Na základe prechodného pobytu príde exekútor, ktorý miesto toho, aby zabavil majetok dlžníka, zabaví majetok vlastníka bytu, ktorý žiadne podlžnosti nemá. Naozaj je táto starosť oprávnená? Každý právnik vám potvrdí, že exekútor nemá právo a nemôže siahnuť na veci človeka, ktorý nie je dlžníkom.

Zákon o ohlásení prechodného pobytu

Zákon ukladá povinnosť tým občanom SR, ktorí sa chystajú opustiť adresu svojho trvalého bydliska na viac ako 90 dní, nahlásiť to na príslušnom úrade. Prečo je to dôležité? Aby štátne orgány vedeli, kde vás môžu zastihnúť, kde vám budú posielať poštu a kde vás kontaktovať v prípade potreby. Získanie prechodného pobytu však nie je vôbec jednoduché, a tak množstvo ľudí porušuje zákon, lebo inú možnosť nemá. Našťastie vám však nehrozí žiadny postih.

Nájdite si nový trvalý pobyt

Spoločnosť MojeSidlo.sk prišla so službou, vďaka ktorej získate nový trvalý pobyt na bratislavskej adrese. Už nebudete mať žiadne problémy s preberaním zásielok a konečne nebudete žiť na hrane zákona. Pre koho je určená táto služba? Pre mladých ľudí, ktorým rodičia zrušili trvalý pobyt alebo pravidelne kontrolujú poštu, pre pracujúcich v Bratislave, ktorým nájomca neposkytol prechodný pobyt, aby si mohli ľahšie vybaviť lekára, parkovanie či komunikáciu s úradmi. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte Mojpobox.sk.

Prečítané: 6496x
Späť hore
Vyberáme

Barman Tomáš Kubíček odporúča: V lete si môže dať miešaný nápoj milovník ktoréhokoľvek druhu destilátov

Milovníci rôznych druhov destilátov, najmä whisky a koňakov, sú presvedčení, že použiť ...

Porsche odhalilo model Macan

Síce menej výkonné, ale s menšou spotrebou. Taký je základ kompaktného SUV od Porsche, ...

Čo plánujete v závere roka?

Leto sa už skončilo, a tak ak túžite po mori a slnečnom počasí, musíte si počkať na to ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk