6 dôvodov na použitie travertínu v interiéri

Travertín je jedným z tých materiálov, ktoré premenia váš domov na niečo nezvyčajne krásne. Je ušľachtilý a praktický, ideálny pre interiér bytu a exteriér domu. Samozrejme, že v súčasnosti máte na trhu niekoľko stoviek nádherných a dokonalých obkladových materiálov, ale travertín je jedným z mála, vďaka ktorému si môžete v dome dopriať niekoľko univerzálnych nápadov a riešení na moderný dizajn.

  1. Povrch, ktorý môže mať niekoľko podôb

Spravidla je moderný prírodný kameň často zamieňaný s mramorom alebo vápencom. V skutočnosti je ale tento porézny materiál niekde v strede. Vďaka brúseniu a lešteniu travertínu je možné získať povrch, ktorý bude podobný štruktúre dreva alebo iného prírodného kameňa. No a práve tieto vlastnosti ho predurčujú na univerzálne použitie v rôznych častiach interiéru ale aj exteriéru.

  1. Vytvára ten najlepší dojem

Ak hľadáte obkladový materiál na chodbu, ktorý zvýrazní luxus vášho domova doslova od podlahy, mali by ste venovať pozornosť nádhernému travertínovému obkladu. V týchto priestoroch ide často o vytvorenie prvého dojmu z vášho bývania a travertín sa o ten najlepší postará veľmi rýchlo. Vďaka lešteným povrchovým úpravám pôsobí ako briliant, ktorý k sebe nepotrebuje žiadne ďalšie doplnky.

  1. Váš domov bude vďaka nemu stále prirodzený

Bez ohľadu na typ, farbu, tvar alebo veľkosť travertínovej platne, ktorú si vyberiete, izba s takým povrchom bude rovnako prirodzená. Žiadne umelé napodobeniny nedokážu vytvoriť vo vašom okolí tak dokonalú atmosféru, ako travertínový obklad.

  1. Môžete si vytvoriť svoje malé kúpele

Travertín s rôznymi povrchmi, matnými aj lesklými, dokáže premeniť vašu kúpeľňu v jednom okamihu. A nepotrebujete starostlivosť s výberom ďalšej dekorácie, pretože ušľachtilosť tohto materiálu v zásade nepotrebuje naozaj nič.  S jeho pomocou si tak v tejto miestnosti vytvoríte možno aj svoje malé SPA.

  1. Ak potrebujete rafinovaný štýl

Travertín je vhodný nielen na interiérovú výzdobu - môžete ho použiť na schody, vonkajšie obloženie domu, rovnako ako oblasť pri bazéne. Nemusíte sa obávať vonkajších, nie vždy priaznivých podmienok. Travertín toleruje poveternostné vplyvy, rovnako tak získava v priebehu času na svojej atraktívnosti.

  1. Je to vynikajúci izolant

Možno jednou z najdôležitejších vlastností travertínu, ktorá stojí ešte za zmienku, je vynikajúci tepelný izolátor. Táto výhoda vám umožňuje používať tento materiál v interiéri aj exteriéri, pričom zachováte estetický vzhľad akéhokoľvek povrchu. V kombinácii s použitím vertikálnych žalúzií to bude to najlepšie riešenie pre vaše maximálne pohodlie.

Write a comment...
0 awesome comments!