Biznis

Naučte sa pracovať z domu a výsledky budú prekvapivé

| Manworld.sk | Biznis

Aktuálna situácia u mnohých z nás spôsobila, že sme po prvýkrát v kariére začali pracovať z domu. Tento prechod je ešte ťažší, ak sú doma aj vaše deti. Vhodným zariadením kancelárie si môžete ale podmienky na prácu zjednodušiť.

V tomto článku sa preto budeme zaoberať niekoľkými tipmi na nastavenie domácej kancelárie.

Vybavenie pre vašu domácu kanceláriu je základ úspechu

Vďaka tomu, že máte správne kancelárske vybavenie, môže byť práca z domu príjemnejšia a vaši klienti a predajcovia sa stanú profesionálnymi zákazníkmi. Napríklad správne osvetlenie a farby vytvárajú energizujúce prostredie. Vďaka vysokorýchlostnému internetu a samostatnej telefónnej linke budete zasa pôsobiť profesionálne. Čo všetko vám ešte pomôže?

Kúpte si dobrý stôl

Sedavú prácu má dnes veľmi veľké percento ľudí. A pokiaľ ste nútení pracovať z domu, zrejme do tejto kategórie spadáte tiež. Dobrá pracovná plocha, na ktorej vybavíte všetko potrebné je preto základ pre vysokú efektivitu. Ak má byť ale práca z domu dlhodobého charakteru, je vhodné, aby bol stôl výškovo nastaviteľný a mohli ste si ho v prípade potreby prispôsobiť a občas sa k práci aj postaviť.

Pravidelné státie pri práci sa považuje za zdravšiu voľbu ako dlhodobé sedenie. Státie môže znížiť prírastok hmotnosti, regulovať hladinu cukru v krvi a riziko srdcových chorôb. Ďalej môžete pri tejto polohe tiež eliminovať nepríjemné bolesti chrbta. Určite teda na to pri výbere vhodného konferenčného stolíka myslite.

Majte správne osvetlenie

Okrem dobrých tonerov Canon v tlačiarni budete na prácu potrebovať aj rovnako dobré svetlo. Prirodzené osvetlenie zo slnka vám dodáva energiu a zvyšuje kreativitu. Pokiaľ je to možné, odporúčame vám preto umiestniť pracovný stôl čo najbližšie k prirodzenému svetlu – teda k oknu. Ak to nie je možné, zvážte vhodné osvetlenie, ktoré je tomu prirodzenému čo najbližšie. Možno pritom zistíte, že takéto svetlo zlepšuje vašu náladu a podporuje tvorivosť.

Vyberte si správnu stoličku

Postoj a spôsob sedenia ovplyvňujú hladiny serotonínu, čo je chemická látka zaisťujúca dobrý pocit v mozgu. Pre lepší pocit z práce v domácom prostredí preto vymeňte sedaciu súpravu alebo posteľ za niečo kvalitnejšie. Špeciálnu kancelársku stoličku, na ktorej bude sedenie pohodlné aj po niekoľkých hodinách v práci.

Práca na stoličke, ktorá vás núti predkláňať sa, môže spôsobiť zlé držanie tela. Príliš nízka stolička môže spôsobiť aj namáhanie zápästí. Vyberte si preto ľahko nastaviteľnú stoličku, aby ste mohli pohodlne pracovať aj dlhé hodiny.

Pri výbere stoličky navyše zohľadnite čalúnenie. Niektorí ľudia sú alergickí na určité druhy materiálov, napríklad na ekologickú kožu. Uistite sa tiež, že sú kreslá nastaviteľné. Príliš vysoké paže môžu spôsobiť neustále krčenie plecami, čo zvyšuje tlak na krk a plecia.

Ak na nič nezabudnete, určite sa vám bude z domu pracovať rovnako dobre ako v klasickej kancelárií, na ktorú ste boli dlhé roky zvyknutí.

Prečítané: 345x
Späť hore
Vyberáme

Jaguar

"Každá žena by mala mať v živote štyri domáce zvieratá. Norka v skrini, Jaguar vo svoje...

Veľký manuál pre cestovanie s deťmi: Ako všetko naplánovať a nič nezabudnúť

Bratislava, 21. apríla 2015 - S príchodom detí sa čiastočne menia aj naše zvyky. A pre ...

Ako sa pripraviť na nezabudnuteľnú grilovačku

Čerstvý vzduch, vôňa rozžeraveného uhlia, v ruke pivo, skvelá partia a úžasné jedlo. Aj...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk