Logo
Print this page

Čo láka Slovákov najviac na práci v zahraničí?

Práca v zahraničí je stále čoraz viac populárnejšia. Niet sa čomu čudovať, pretože aj bez toho, aby ste mali nejakú super pozíciu si tam môžete prísť na slušné peniaze.

Zoberte si, že v Anglicku vám len taká práca opatrovateľky môže mesačne priniesť 1500 €. Bez akýchkoľvek skúseností, bez požiadaviek na vzdelanie, stačí, že budete robiť svoju prácu dobre. Toľkoto peňazí na Slovensku zarobí lepší manažér, ktorý má už čo-to odkopané. Čo okrem peňazí láka ľudí do zahraničia?

Pre niektorých nie sú peniaze lákadlom

Niektorí ľudia nejdú do zahraničia iba kvôli peniazom. Niektorých láka sloboda, ktorú v zahraničí objavia. Na slovensku by museli zvažovať založenie sro a uspieť, aby zažívali rovnaké pocity. Vo Veľkej Británii si stačí nájsť prácu skladníka a nemáte žiadne starosti, máte dosť peňazí a môžete cestovať. A práve cestovanie je jednou z ďalších veľkých motivácií, prečo odchádzajú ľudia skúšajú šťastie mimo domova. Precestovať Nemecko, Holandsko či Francúzsko je obrovským zážitkom.

Zdokonaľovanie sa v jazyku

Niektorí sú ochotní nájsť si prácu zvárača v zahraničí aj s vyštudovanou vysokou školou len preto, aby sa zdokonalili v jazyku. Zdokonalia sa a vrátia sa na Slovensko, kde si nájdu firmu, v ktorej vyžadujú perfektnú angličtinu, nemčinu či francúzštinu a dostanú skvelý plat + spoznali novú kultúru a ešte si niečo aj zarobili. Iných zase láka nechať všetko, čo dosiahli, za sebou a skúsiť nový život od nuly a podľa seba.

Stovky tisíc Slovákov v zahraničí

Medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov patrí Veľká Británia, v roku 1997 ich tam pracovali iba necelých 2500 a dnes? Dnes ich tam je približne 65-tisíc. Slušný nárast, čo poviete? Veľkému záujmu sa teší aj Nemecko, kde je približne 40-tisíc Slovákov. A samozrejme obľúbené sú aj susedské štáty Rakúsko a Česko. A ako si najlepšie nájsť prácu v zahraničí? Máte radi dobrodružstvo? Zbaľte sa a choďte skúsiť šťastie tam, kde vás to najviac láka. Ak nemáte radi riziko, obráťte sa na personálnu agentúru.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!
Created BY MW media s.r.o. © www.manworld.sk | www.mwshop.eu | manworld@manworld.sk | Všetky práva vyhradené.