Ako ušetriť pri zakladaní spoločnosti?

Byrokracia vám je asi známa. Korene zapustila hlboko, o čom sa presviedčame na niektorých úradoch dodnes. Nie je to však len byrokracia, ktorá spomaľuje jednotlivé koky pri vybavovaní určitých dokumentov a potvrdení. Zdĺhavý proces zakladania spoločnosti si ale môžete už veľmi rýchlo skrátiť. Povieme vám ako?

Vyhnite sa najväčším nákladom

Platí to všade. Pri nástupe do nového zamestnania sa musíte pri prvých výplatách uskromniť. Ani pri rozbehu nového podniku to nebude inak. Každé jedno Euro je len k dobru. Na to, aby ste ušetrili a zároveň naplno využili počítacie váhy, potrebujete vedieť, kam najčastejšie odchádzajú vaše financie. Sú to:

  • poplatky za licencie a povolenia
  • zásoby materiálu
  • kancelária a jej zariadenie
  • právne poplatky a samozrejme zamestnanci

Využite dostupné služby

Virtuálna kancelária je jedným z dostupných a lacnejších riešení. Nájdete v nej všetko, čo pre svoj úspešný štart potrebujete. Špeciálny toner CE285A do vašej tlačiarne, ktorú máte doma si kúpiť môžete. Veľa vás to stáť nebude. Oveľa menej ako poplatky za založenie s.r.o. a jej zápis do obchodného registra. Na toto sa zas špecializujú konkrétne firmy, ktoré vám v prípade záujmu predajú už založený podnik bez obchodnej histórie a záväzkov.

Podnikajte na internete

Jedna z možností, ktorá vám v začiatkoch veľmi dobre pomôže a zníži počiatočné náklady. Nepotrebujete kamennú predajňu a podobné prevádzky. Stačí si vytvoriť e-shop a predávať produkty cez tento komunikačný nástroj. Samozrejme, že bez presných obchodných váh sa asi nezaobídete, a to najmä v prípadoch, ak poskytujete predaj tovaru v určitom množstve. Takéto váhy ale nie sú finančne náročné a ich cena sa vám v priebehu niekoľkých týždňov vráti.

Pristupujte k svojmu podnikaniu zodpovedne a v priebehu niekoľkých dní bude vykazovať vyššie zisky.

Write a comment...
0 awesome comments!