4 jasné dôvody, ktoré vám sťažujú dosiahnutie úspechu

Robíte všetko preto, aby ste konečne uspeli? Akosi sa vám ale nedarí a nič z toho neprichádza. Žiadne veľké zisky ani klientela? Niekde sa zrejme stala asi chyba a vy o tom ani netušíte. Skúste sa preto s nami pozrieť na veci, ktorým by ste sa v prípade dosahovania úspechu mali vyhnúť veľkým oblúkom.

  1. Neviete hospodáriť so svojím časom

"Každý úspešný podnikateľ vie, že čas stojí viac než akékoľvek peniaze" (Richard Branson, britský podnikateľ, miliardár, zakladateľ Virgin Group Corporation). A zrejme je to aj váš prípad. Snažíte sa byť všade a pritom nikde nič neurobíte do konca. Sľuby vaše ciele nenaplnia. Ak chcete veci zmeniť k lepšiemu, naučte sa lepšie organizovať svoj život a pracovný čas, občas skúste povedať aj "nie" a postupujte podľa svojich vlastných cieľov. Chce to jednoducho dobrý systém organizácie.

  1. Nemáte jasne definované ciele

Ak viete, čo chcete dosiahnuť, vaše rozhodnutia sa budú robiť oveľa ľahšie. Čím dôležitejší je cieľ, tým významnejšia by mala byť v hierarchii vašich hodnôt disciplína a produktivita. Čo teda robiť? Zamerajte sa na svoje ciele, vyvíjajte nové stratégie na ich dosiahnutie a uplatnite ich vo svojom podnikaní. Začať môžete s novou ready made spoločnosťou.

  1. Nezvyšujete svoj ľudský kapitál

Dnes nie je získať lukratívnu pracovnú pozíciu jednoduché pre nikoho z nás. Každý jeden človek na pohovore, musí byť vybavený, okrem slušivej Slim košele, aj poriadnou dávkou vedomostí a praxe. Tiež by ste si mali uvedomiť, že úspech je aj o tvrdej práci. Existuje jeden univerzálny a nepísaný zákon, ktorý hovorí, že v živote dostanete len toľko, koľko investujete. A nemusí ísť len o peniaze, ale aj vašu osobnú účasť a zanietenosť pre danú vec.

  1. Neviete komunikovať

V podnikaní, v ktorom využívate na svoje potreby špeciálnu virtuálnu kanceláriu, musíte využívať aj silu komunikácie. S obchodnými partnermi a zákazníkmi. Arogancia a nedostatočné EQ sa môžu podpísať na komplikáciách a nižších ziskoch.

Zmeňte to a zabojujte v prospech svojej lepšej budúcnosti tak, že sa vyhnete týmto chybám.

Write a comment...
0 awesome comments!