Zabráňte vypadávaniu vlasov

Matka príroda klope na dvere a proces mužskej plešatosti sa začína už vo veku 21 rokov. V 35 roku života sa dajú pozorovať určité znaky straty vlasov. Ale život nemusí ísť vždy tak ako bol naplánovaný ale aj tak, ako si ho sami upravíme. To platí aj pre vaše vlasy, prečítajte si pár tipov ako si ich udržať na hlave čo najdlhšie a čo najviac.

Jemne do sucha

Dôrazné utieranie vlasov po umytí drsným uterákom môže spôsobovať vážne poškodenie. Fyzická sila oddeľuje jemnejšie vlasy a novovznikajúce majú len malú šancu na prežitie. Na utieranie použite jemný uterák alebo handričku.

Udržujte krátky strih

Je čas rozlúčiť sa s dlhými vlasmi, ktoré ste si pestovali od školy. Dlhšie vlasy len zvýraznia to, čo je už preč. Ak je situácia už katastrofálna, nikto nepovedal, že nemôžete mať 3 mm vlasy alebo úplne vyholenú hlavu.

Dajte na prevenciu

Pokiaľ je vaša hlava ešte dostatočne pokrytá vlasmi ale už pozorujete prvé príznaky straty vlasov, určite by ste nemali podceniť prevenciu. Existuje mnoho kozmetických ale aj lekárenských produktov, ktoré sľubujú zázračný rast vlasov. Samozrejme nie každý z nich pomáha. Tiež nie je hanba poradiť sa s profesionálmi.

Nepreháňajte to s gélom

Gély, pasty, tmely, laky: pomáhajú vlasy udržať skrotené a v žiadanom stave. Ale nie je nič horšie ako používanie veľkého množstva vlasovej kozmetiky. Aj tu platí staré a jednoduché pravidlo: všetkého veľa škodí.

Kondicionér

Vaše vlasy už nemusia byť tak pevné a pružné ako niekedy, ale to neznamená, že je ich potrebné hneď ostrihať na krátko. Kondicionéry a krémy so špeciálnym zložením pre problémové vlasy vám pomôžu udržať svoje tajomstvo pod pokrievkou tým, že pomáhajú s ochranou vašich vlasov.

Nepanikárte

Ubúdanie vlasov nie je žiadny dôvod na paniku, v skutočnosti je normálne stratiť viac ako 100 vlasov denne. Tento proces ovplyvňuje mnoho vecí ako strava, životný štýl, šampón, vlasová kozmetika a v neposlednom rade aj gény.

 

Write a comment...
0 awesome comments!