Prečo by sme sa mali viac usmievať?

Úsmev je naozaj nákazlivý, pretože neuróny hlboko v našom mozgu reagujú na úsmev našim vlastným úsmevom. Dokonca môžete rátať s tým, že viac ako polovica úsmevu, ktorý rozdáte sa Vám aj vráti.

Existuje množstvo dôvodov prečo by sme sa mali usmievať. Produkuje endorfíny, dopamíny a mnohé ďalšie látky, ktoré sú dobré pre naše telo. Úsmev je silný elixír života, ktorý by ste mali používať každý deň a často. Prečo? Čítajte!

Vybudujte dôveru s úsmevom

Štúdia dokazujú, že človek, na ktorého sa usmejete cíti dôveru. Pravdou je, že čím väčší úsmev máte, tým viac Vám ľudia budú veriť. Budovanie dôvery je nevyhnutnosťou pre úspešné podnikanie alebo individuálny úspech. Takže keď svojim zákazníkom darujete príjemný úsmev, budú Vám veriť omnoho viac.

Pomôžte svojmu srdcu

Usmievanie nie len že uvoľňuje Vaše telo, ale tiež má silu spomaliť frekvenciu tepu, znížiť krvný tlak a znížiť Vaše šance na srdcové ochorenia.

Staňte sa obľúbeným

Väčšina z nás má menší strach osloviť niekoho, kto sa mračí. Prirodzene nás to tiahne k tým, ktorí sa usmievajú – chceme ich poznať a vedieť dôvod ich stáleho usmievania sa.

Zvýšte svoju pozitívnosť

Usmievanie môže znížiť negatívnosť = oživiť a zvýšiť produktivitu. Štúdie preukázali, že niekoľko minút denne s úsmevom motivuje ľudí k usilovnejšej práci a k zvýšeniu kreativity.

Vyzerajte mlado

Ľudia, ktorí sa usmievajú, vyzerajú mlado. Svaly, ktoré používame k úsmevu pozdvihujú našu tvár. A preto nepotrebujete žiadny lifting tváre, stačí len viac úsmevu. A ako bonus budete príťažlivejší.

Buďte najlepší vodca, aký len môžete byť

Štúdie preukázali, že usmievanie sa je veľmi efektívne pri vedení. Spolupracovníci a zamestnanci sú oveľa viac naklonený k vodcom, ktorí sa usmievajú.

Nižší stres a zlepšenie nálady

Príliš veľa stresu v živote môže spôsobiť viaceré problémy ako napríklad obezitu, astmu, bolesť hlavy, Alzheimerovú chorobu či predčasnú smrť. Usmievanie však znižuje stres a taktiež znižuje riziko vzniku týchto chorôb súvisiacich so stresom. Úsmev tak isto zlepšuje náladu. A nie len Vám, ale aj ostatným, ktorí budú svedkami Vášho úsmevu.

Žite dlhšie

Štúdie preukázali, že častým úsmevom si môžete pridať až 7 rokov Vášho života. Kto by to nechcel?

Buďte aktivistom pre šťastie

Váš úsmev dokáže odľahčiť náladu v každej situácii a tiež má silu zlepšiť náladu tým, ktorí Váš priateľský výraz uvidia. Prineste do sveta viac šťastia – pozdravte každého s úsmevom.

Write a comment...
0 awesome comments!