Prečo by chcel niekto pribrať?

Začať cvičiť s cieľom schudnúť a nezmeniť jedálniček je ako plávať proti prúdu. Nestojíte iba na mieste, dokonca sa aj hýbete, ale veľmi pomaly a je to namáhavé. Keď si rozumne upravíte jedálniček, nemusíte sa pripraviť o jedlá, ktoré zbožňujete. Stačí, keď zmeníte ich spôsob prípravy alebo vyberiete inú prílohu. Viete, že jedálniček musíte zmeniť, keď chcete schudnúť, čo robiť, keď chcete pribrať?

Kto by už len chcel pribrať?

Veľa ľudí. Hlavne tí, ktorí majú rýchly metabolizmus, snažia sa nabrať svalovú hmotu, ale kvôli rýchlemu spaľovaniu sa im to nedarí. Takíto ľudia musia upraviť svoj jedálniček tak, aby prijímali veľa sacharidov a taktiež pridať k strave aj doplnky výživy. Typ postavy, ktorý má rýchle spaľovanie a nedokáže nabrať svalovú hmotu, sa volá ektomorf. Pre nabratie svalovej hmoty sa práve ektomorfom odporúčajú gainery. Čo je gainer? Je to vysokosacharidová zmes s bielkoviny, vďaka ktorej je naberanie svalovej hmoty oveľa jednoduchšie.

Sú doplnky výživy bezpečné?

Keď začnete študovať túto problematiku, vyvalí sa na vás množstvo protichodných článkov od odborníkov a aj od „odborníkov“. Ako sa v tom vyznať? Základom je poradiť sa s trénerom alebo odborníkom na výživu a ten vám povie, či je ten-ktorý výrobok pre vás vhodný. Potom následne dodržujte predpísané dávkovanie a nekombinujte výrobky, ktoré sa nemajú. A v neposlednom rade, kupujte výrobky od overeného predajcu a od dôveryhodnej značky ako Aminostar, Nutrend, MuscleTech, Allstars či Biotech.

Nepodceňujte oddych

Nepreťažujte svoje telo, doprajte si aj voľné dni, necvičte tie isté svalové partie niekoľko dní po sebe, lebo môže dôjsť ku katabolizmu svalov. Čo to je? Keď nemá telo dostatok energie, začne si ju brať zo svalov a tie potom chabnú. Svaly sa najlepšie regenerujú počas dlhého a kvalitného spánku a ten sa nezaobíde bez matracu na mieru pre vaše telo a potreby.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!