Philips BEARDTRIMMER 9000 series - dokonalý gentleman vďaka laseru

Asi to pozná každý, ráno času zúfalo málo a tvár si pýta už nejaký zásah. Vaše inak pestované fúzy vypadali aj lepšie, a k tomu možno aj po divokejšej noci na seba dobre nevidíte. Ako sa dať rýchlo do poriadku? Zastrihávač Phillips s laserovým zameriavačom by mohol byť vašim riešením.

 Prvý dojem

Krabica, ktorá sa mi dostala do rúk pôsobila na prvý dojem veľmi dobre a zaujímavo. Po rozbalení prišlo prvé prekvapenie. Najskôr zdesenie - blister, určite to poznáte. Poctivo zapečatení produkt, kde pri pokúšaní o otvorenie dôjde k malému poškriabaniu. Tiež som si ale všimol, že je presne vyznačené, kde použiť nožnice tak, aby ste balenie bezpečne otvorili. To je jednoznačné plus.

Čo sme našli v krabici

Samozrejme, to najdôležitejšie - zastrihávač, typ 9290/32. Dobre vytvarovaný a preto padne dobre do ruky - človek má dobrý pocit, že sa má ruka o čo oprieť. Na prednej strane nájdeme podsvietený indikátor pre dĺžku fúzov v milimetroch, tiež tlačítko pre zapnutie a tri diódy indikujúce stav nabitia batérie.

Ak ste zvyknutý na stupnicu 1-7 výšky hrebeňa (alebo podobnú), budete z počiatku dumať, než si nájdete svoje nastavenie. Našťastie je nastavenie vďaka koliečku veľmi pohodlné. Obojstranný zastrihávač s veľkým a malým nožom je vecný, s príjemne zaoblenými zubami, ktoré nenechajú na tvári vyškriabaný vzor.

Dnes je to už asi štandart, ale kto má starší strojček, určite vie o čom hovorím. No a samozrejme nechýba to najdôležitejšie, výsuvný laserový zameriavač, ktorý sa má postarať o precízny výsledok vašej práce. Ďalej tu máme dva hrebene  jeden polohovateľný na fúzy a druhý na detaily. Sú vyrobené z príjemného plastu, ktorého pevnosť preverí asi až cesta lietadlom v batožinovom piestore, kde jak je známe batožina niekedy podstupuje "záťažový test".

Pre všetkých cestovateľov, v balení sa nachádza vrecúško, ktoré slúži viac na udržanie všetkých častí po hromade, ale nezaručí ochranu. Preto odporúčam na cesty dokúpiť pevnejšie púzdro. Tiež nechýba kefka na čistenie, resp. dočistenie pretože strojček samotný bez problémov opláchnete pod tečúcou vodou - čomu dávam obrovské plus.

Prvé použitie

Pred prvým použitím musíme strojček nabiť. To je vybavené v krátkom čase, za hodinu je plne pripravený. S typicke mužským prístupom - zastrihávače som už mal rôzne a návody sú pre deti, tak som pristúpil k samotnému aktu úpravy tváre. Nasadil som jeden z dvoch hrebeňov, ktorý sa mi zapáčil, nastavil požadovanú dĺžku, zapol a išiel na vec. Au, veľká panika. Tento hrebeň pre moju bradu asi nebude vhodný. Rýchlo pre návod v krabici - obrázky toho moc nepovedia. Online príručka, ktorá obsahuje už viac textu tiež moc nepomohla, ale to sa poddá.

Než sa pustím do toho, že zo seba všetko zhodím, vyskúšam aspoň zameriavač. Odnímam hrebeň a vystreľujem zameriavadlo. Laser je naozaj výkonný, takže pozor na oči - či už úmyselne alebo omylom pri rôznom otáčaní strojčekom. Nie je to príjemné. Prikladám zatiaľ skúšobne na rôzne časti tváre aby som, ako sa rovná čiara laseru chová na nerovnej tvári. Vypadá to celkom nádejne a sľubne. Zapínam strojček a idem na to. Prvý pokus je v celku nesmelý a samozrejme trošku zubatý, ako s bežným storjčekom, s ktorým sa človek učí pracovať. Doladenie je potom ale vďaka laseru oveľa rýchlejšie a presnejšie

Keď som bol s výsledkom spokojný, schoval som zameriavač a všetko oholil. Výsledok bol príjemný, bez opakovaného prebehnutia išlo všetko preč, nikde nezostávali odstávať zabudnuté fúzy. Prvý pokus teda nevyšiel, musíme počkať týždeň než fúzy dorastú do štádia kedy môžeme opäť začať tvarovať.

Zbytok času som využil na hranie sa so strojčekom, výmenou hrebeňov a podobne. A tu príde moja najväčšia výčitka. Buď mám nešikovné ruky alebo musím prísť na správny hmat. Pri každom pokuse  o vysunutie hrebeňa som dlho hľadal správnu pozíciu, kde hrebeň zatlačiť. Niekoľko krát mi z hrebeňom vyletela aj zastrihávacia hlava.

Fúzy už dorástli

Týždeň prešiel vďaka práci ako voda a môžeme ísť na ďalší pokus. Tento krát začnem rovno s laserom, aby som urobil pekné kontúry. Manipulácia išla už viac od ruky a s výsledkom som na prvý pokus viacmenej spokojný. Je potrebná len jedna malá oprava. Samozrejme, človek si musí dať pozor na narábanie, opäť som sa nevyhol jednému priamemu zásahu do oka. Jednoducho si musím dávať lepší pozor.

Teraz je na čase fúzy trošku zrovnať. Nasadzujem správny hrebeň, volím odhadom polohu, koľko asi milimetrov má zostať. Prvý pokus - to asi nebude ono, nič sa nedeje. Znížim výšku, zase nič. Tak som zvolil razantnejší prístup a tento krát s úspechom. Po pár ťahoch zisťujem, že strojček všetko zostrihal, nikde nič netrčí. Mám pocit ako keď idem od svojho holiča, ktorý svojím profesionálnym strojčekom urobí jeden pohyb a fúzy sú jeden ako druhý.

Po pár dňoch prevediem drobné úpravy, doba na údržbu sa mi naozaj výraze skrátila. Každý ďalší pokus je opäť rýchlejší a presnejší, takže som na minime nutných pohybov a čase, za ktorý je možné fúzy zastrihnúť. Keď tvár oholím klasickym mokrým holením, aby som mal pocit dokonale hladkej tváre a potom už len dokončím zastrihávačom hrany, som sám so sebou veľmi spokojný

Čo povedať na záver

Cena tohoto storjčeka nie je práve najnižšia. Za nižšie ceny nájdete strojčeky jednoduchšie a viac menej na celé telo s dostatočným množstvom nástavcov. Tiež ale oveľa horšie padnúcim do ruky alebo s nabíjacou dobou niekoľko hodín. Jeden taký mám, batéria dôjde v najmenej vhodný okamžik (nemá žiadny indikátor stavu), pri nabíjaní je nepoužiteľný takže ide o neriešiteľný problém.

Bonus v pohodlí, ktorý získate vďaka laserovému navádzaniu má niečo do seba. Keď pominiem praktičnosť a úsporu času, ktorú som si overil na vlastnej koži, bude sa môcť v práci pred kolegami pochváliť, akú vychytávku doma máte. Možno vám budu všetci hovoriť akú zbytočnosť to máte, ale v kútiku duše budu premýšľať o tom, ako by sa im taký strojček hodil.

Aj starostlivosť o fúzy musí mať svoj štýl, a v tom to je.

Write a comment...
0 awesome comments!